Ertesi Gün Hapı ve Merak Edilenler

Bize en çok sorulan sorulardan biri de ertesi gün hapı. Özellikle ertesi gün hapının kullanımı, yan etkileri ve tam olarak hangi durumlarda kullanılması gerektiği merak ediliyor. Birçok farklı kaynakta güvenilir olmayan, kim tarafından yazıldığı bile belli olmayan bilgi ve yorum mevcut. Bu ciddi duruma bu makalemizde değinmek istedik.

Ertesi gün hapı nedir?

Ertesi gün hapı, istenmeyen gebelikleri önlemek için sadece acil durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Bilinenin aksine ertesi gün hapı bir doğum kontrol yöntemi değildir.

Ertesi gün hapı kullanmayı gerektiren acil durumlar nelerdir?

  • Korunmasız cinsel ilişki;

  • Cinsel ilişki sırasında prezervatifin yırtılması / delinmesi / kayması;

  • Cinsel ilişki sırasında spiralin (rahim içi aracın) yerinden çıkması;

  • Doğum kontrol hapının unutulması;

  • Tecavüz.

Bu saydığımızdurumlar kişilerin doğum kontrol yöntemi uygulayamadıkları ya da uyguladıkları doğum kontrol yönteminde sorun yaşadıkları durumlardır. Böyle durumlarda istenmeyen gebelikleri önlemek için çok kısa bir süre ve sınırlı sayıda imkan vardır.

Ertesi gün hapı ne zaman kullanılır?

Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişki sonrasında ne kadar erken kullanılırsa, gebeliği önleyici etki de o kadar başarılı olur. Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişki sonrasındaki 72 saate kadar alınabilirse de korunmasız ilişkiden sonraki ilk 12 saat içinde alınması en çok tavsiye edilendir.

Ertesi gün hapını ilk 72 saatten sonra alırsam gebeliği önleyebilir miyim?

Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil. Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişkiden sonra ne kadar erken –tercihen ilk 12 saat içerisinde- alınırsa gebeliği önleyici etkisi de o denli yüksek olur. Korunmasız ilişkiden sonra geçen zamana bağlı olarak gebeliği önleyici etkinlik azalır. İlacın ilk 72 saatten sonraki etkinliği ise bilinmemektedir.

Ertesi gün hapı gebeliği kesin önler mi?

Yapılan klinik çalışmalarda, ülkemizde bulunan ertesi gün hapının gebeliği %85 önlediği gösterilmiştir. Ancak ilacın bu etkisini gösterebilmesi doğru kullanılması ile yakından ilişkilidir.

Ertesi gün hapının doğru kullanımı nasıl olmalıdır?

Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişkiden sonra mümkün olduğu kadar çabuk, en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır. İlacın kutusundan çıkan 2 tablet aynı anda ve 1 bardak su ile birlikte alınır. İlaç alımı sonrasındaki 3 saat içerisinde kusma veya ishal meydana gelirse ertesi gün hapı alımı tekrarlanmalıdır.

Ertesi gün hapı gerçekten işe yarar mı?

Herhangi bir doğum kontrol yönteminin kullanılmaması veya kullanılan doğum kontrol yönteminin sekteye uğraması dünyanın sonu değildir. Eğer elinizi çabuk tutarsanız hala gebeliği önleyebilirsiniz. Bunun için önünüzdeki ilk 72 saati çok iyi değerlendirmeniz gerekir.

Gebelik ilişki sonrasında hemen gerçekleşmez. Döllenmenin gerçekleşmesi ve döllenmiş yumurtanın rahme tutunması için birkaç gün geçmesi gerekir. Bu yüzden korunmasız ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanmak gebeliği önlemek için geç değildir.

Pek çok kişi ertesi gün hapını ilişkiden sonra yalnız 1 gün içinde alabileceğini zannetmektedir. Oysa ki ertesi gün hapı; ilişki sonrasında en yüksek korumayı ilk gün kullanıldığında sağlamakla birlikte, ilişki sonrasındaki 3 güne (72 saate) kadar kullanılabilmektedir.

Eğer ertesi gün hapınızı doğru şekilde ve ilişkiden sonra mümkün olduğu kadar çabuk kullanırsanız, ertesi gün hapınızın gebeliği önlemesi kuvvetle muhtemeldir. Ancak şu gerçeği de göz ardı etmemek gerekir, ertesi gün hapı uygun şekilde kullanıldığında %85’lik bir koruma sağlar.Gebelikten tamamen korur demek mümkün değildir.

Ertesi gün hapının koruma sağladığı nasıl anlaşılır?

Eğer ertesi gün hapını doğru şekilde kullandıysanız ve adetiniz beklediğiniz tarihlerde her zaman olduğu gibi (kanamanızın miktarı, rengi, kıvamı, vs. bakımından) gerçekleştiyse; ertesi gün hapının gebeliği önlemede başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Bazen stres, ertesi gün hapı kullanımı gibi nedenlerden ötürü adet kanaması gecikebilir. Eğer adet kanamanız beklediğiniz tarihten birkaç gün sonra dahi gerçekleşmezse, gebelik ihtimalini göz önüne alınız ve test yaptırarak kesin sonucu öğreniniz.

Ertesi gün hapı kullanmanın ne gibi riskleri vardır?

Ertesi gün hapı kullanımı herkes için uygun olmayabilir. Eğer;ertesi gün hapının bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa,kullanacağınız ertesi gün hapı ile etkileşebilecek ilaçlar kullanıyorsanız veya gebeyseniz ertesi gün hapı kullanımı sizin için uygun olmayabilir.

Gebelik veya ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerji varlığında ertesi gün hapı kullanılmamalıdır. Diğer durumlarda ise ertesi gün hapı kullanılmadan önce mutlaka doktora veya eczacıya danışılmalıdır.

Ertesi gün hapının yan etkileri nelerdir?

Ertesi gün hapı kullananlarda en sık görülen yan etkiler; mide bulantısı, karın ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, baş ağrısı ve ara kanamadır. Ayrıca meme hassasiyeti de görülebilir.

Yukarıda saydığımız yan etkiler ertesi gün hapı alımından sonraki birkaç gün boyunca görülebilir. Ancak şunu da belirtmemizde fayda var ki, yan etkiler ilacı kullanan kişilerde görülme ihtimali olan etkilerdir. İlacı kullanan herkesde görülmedikleri gibi görülmeleri de gerekmez.

Ara kanamalar bazen damla halinde veya düzensiz şekilde olup gelecek adet dönemine kadar sürebilir.Bazen de adet tarihinde değişiklik olabilir. İlacın bir yan etkisi olarak, adetin beklenen tarihten birkaç gün önce veya sonra gerçekleşmesi normaldir. Ancak adet kanamanız beklediğiniz tarihten birkaç gün sonra dahi gerçekleşmezse gebelik testi yaptırmanız faydalı olur.

Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kanama olmaması, hamilelik belirtisi midir?

Ertesi gün hapı kullanımı sonrası görülen kanama ilacın bir yan etkisidir. Her bayanda görülmemekle birlikte görülmesi de gerekli değildir. Ertesi gün hapı kullanımı sonrası kanama olmaması ilacın gebelik önleyici etkisini etkilemez. Kanama, ilacın etkinliğinden bağımsız bir yan etkisidir.

Ertesi gün hapı ayda kaç kere kullanılabilir?

Ertesi gün hapı korunmasız ilişki sonrası kullanılır.Böyle bir durumda her korunmasız ilişki sonrası ertesi gün hapı alabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz ancak bu doğru bir düşünce değildir. Ertesi gün hapı ayda 1 defadan fazla kullanılmamalıdır. Aksi takdirde vücudunuza fazla miktarda hormon yüklenmesine sebep olursunuz. Bu durum ise adet düzeninizde ağır bozukluk meydana getirebilir.

Ertesi gün hapı istenmeyen gebelikleri önlemek için sadece acil durumlarda kullanılmalıdır. Eğer ayda birkaç kere ertesi gün hapı kullanımına ihtiyaç duyuyorsanız, ilişki öncesinde veya sırasında kullanılan doğum kontrol yöntemlerini [doğum kontrol hapları, prezervatif (kondom), spiral, vb.] öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

http://www.ilacpedia.com/gebeligi-onleyici-yontemler-aile-planlamasi-yontemleri

Ecz. Z. Kübra Özden

Cevap

bursalıkaptan kullanıcısının resmi

gebelik

biz ilişkiye girdik ve yanlışlıkla kondom yırtıldı fakat hapı hemen yarım saat içinde aldı sevglim sizce hamile kalmışmıdır bu ilaç kesin çözüm müdür ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

evet

evet

Kullanıcı kullanıcısının resmi

evet

evet

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hıyırlı ugurlu ossuuuun gardaaaaş

2 yılı geçmiş dişleri çıktımı çocuğun?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

aynı muhabbet benımde basıma

aynı muhabbet benımde basıma geldı bursalı olarak basımıza gelıyor heralde adas

Kullanıcı kullanıcısının resmi

korumasiz bir sekilde iliskide bulunduk

Merhaba erkek arkadasimla dun korumasiz bir sekilde iliskide bulunduk ama icime bosalmadi yinede tedirgin oldugum icin iki saat sonrasinda ELLA hapini ictim 6 saat sonra tekrar birlikte olduk bu sefer kondom kullandik ama yine de hamile kalmaktan korkuyorum ozel bolgemde uyusmus gibi adettim 25 inde ve 6 sinda iliskiye girdik sizce risk var mi? ilaci 2 saat icinde hemen ictim ve hic icime bosalmadi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

erkek arkadaşımla ilişki ye

erkek arkadaşımla ilişki ye girdik acaba bi sorun olurmu korunmadık ben norlevo alsam etkisi olurmu gebeliği önlermi lütfen bi cevap bekliyorum acil:(

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı kullanımı

Norlevo ertesi gün hapı ile ilgili detaylı bir soru şurada cevaplanmış, bakabilirsiniz: http://www.ilacpedia.com/soru/norlevoya-guvenilirmi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

adamsın

adamsın çok sağol yüreğime su serptin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

sorun olur tabi içine

sorun olur tabi :)

Kullanıcı kullanıcısının resmi

kız arkadaşımla birlikte oldum

kız arkadasımla cumartesi birlikte oldum pazartesi günü ilacı aldı etkisini göstrir mi bu hap

Kullanıcı kullanıcısının resmi

gösterir kardeşim

gösterir kardeşim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Sıkıntı Yok

Sıkıntı etmene gerek yok kardeşim...

Kullanıcı kullanıcısının resmi

evet gösterir ama

evet gösterir ama göstermeyede bilir her kadının hormonları ve yumurtalıkları aynı degerde olmaya bilir hapi ilk 72 satte kullanması gerekiyor

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo aldıktan sonra kanama

norlevo aldıktan sonra kanama oldu şimdi adet günüme göre mi 28 sayacağım yoksa o kanamaya göre mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo aldıktan sonra kanama

norlevo aldıktan sonra kanama oldu şimdi adet günüme göre mi 28 sayacağım yoksa o kanamaya göre mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

bu norlewodan ben ayda iki

bu norlewodan ben ayda iki kez kullanıyorum ewliyim we başka korunma yöntemide kullanmıyorum. bu hap ilerde gebe kalma olasılığımı düşürürmü acaba ?? şu an gebe kalmak istemiyorum eşim istediği için bu korunma yönteminden haberi yok başka ne türlü yöntemler deneyebilirim yardımcı olabilirmisiniz acaba ???

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo kesinlikle bir doğum

Norlevo kesinlikle bir doğum kontrol yöntemi değildir

reistek kullanıcısının resmi

merhabalar yardımı ıhtıyacım var

selamlar ılıskı sonrası kullanıldı ılac 48 saat ortalma olarak ve adet dönemı gecıktı olmadı su zamana kadar acaba sebebı nedır ve nasıl bı sonucla emın olabılırız

b.erten kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

merhaba adet döneminin hemen sonrasında ilişkide kondom yırtılması oldu ertesi gün hapı kullandım 1 hafta sonra kanamam başladı günlük bir ped kanama yaşıyorum ve yaklaşık 2 haftadır devam ediyor bu normal bir yan etkimidir,
şimdiden teşekkürler

foggyy kullanıcısının resmi

Norlevo için lütfen yardımm

Sevgilimle ilişkide bulunduk. ilişkiden sonra norlevo hapının 1 tanesini attım ertesi gün tkrr birlikte olduk ve diğer hapı kullnadım ilişkiye girmeden 3 gün önce doğum kontrol hapı atmya başladım adet olmama yakın olduğu için adet geciktirci hap kullandım.Adet olmam gerekiyordu ama üzerinden 4 gün geçti sizce hamilemiyim yoksa ilaçlar adet düzensizliği yapıyormu ne yapmalıyım lütfen yardım edin..

denizhayat kullanıcısının resmi

norlevo sonrasi kanama adet mi?

Bilgisi olan yardim edebilir mi??
16/17 mart gunlerinde adetim başladı.Bir hafta sonra 24'ü 25'e baglayan gece erkek arkadasimla beraber oldum,korunmasizdık. Ayni gun hemen norlevo alip ictim,tahminen 12 ile 15 saat arasi içmişimdir.Hicbir yan etkisini yasamadim.Fakat korkum gecmedi.İki gündur sabahlari hafif sanci ve lekelenme seklinde kan geliyordu bugun üçüncü gün sanki normal adet oluyor gibi kanamam artarak devam etmeye basladi,agri ve sancım da var ayni adet oldugumdaki gibi.Merak ettigim bu kanama (1 hafta) erken adet midirBen adetimi 9/10 nisan gibi bekliyordum.?Yoksa implantasyon kanamasi midir?Bu kanamayi adet kanamasi kabul edip bugun dogum kontrol hapina başlayabilir miyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

cevap: norlevo sonrasi kanama adet mi

Merak etmeyiniz.Ben kız arkadışmla birlikte oldum. prezervatif yırtıldı.gittik norlevo aldık. sadece güvence olsun diye. kullandı kız arkadaşım. 2 3 gün sonra adet olduğunu söyledi. 2 hafta erken olmuştu ki son derece normal. erken adet ve ara kanamalar görülebilir. adetiniz 1-2 hafta erken ya da geç olabilir.

Ek bilgi: Sevgilim daha önce 3-4 hafta geç adet oldu. Hamilelik diye bişey yoktu. rahat olun norlevo %85 sizi korur. :) sağlıklı günler

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesı gun hapını aldıgınız ıcın normaldır agrı sancı kanama..

adet goruyorsunuz normal.. ılac etkısını gosterdıgının belırtısı dıyebılırız..

vierda kullanıcısının resmi

Norlevo işe yarıyor mu ?

Sevgilim ile ilişkiye girdim ve prezervatif yırtıldı bu olay oldukdan hemen 20 dakika en fazla geçtikden sonra norlevo ilacını kullandık 1 paketin içinden 2 tane hap çıktı ve 1 bardak su ile içti sevgilim hamile kalır mı ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ihtimali az.

%85 kalmaz. %15 kalabilir. ama ilk seferde çocuk sahibi olan az sayıda insan var. spermlerin yumurtalığa ulaştıysa işiniz kadere kalmış :)

Kullanıcı kullanıcısının resmi

haydar

haydar dümene sor :)

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapını aldıktan 8

Ertesi gün hapını aldıktan 8 gün sonra kanamam başladı fakat bu kanama adet kanaması kadar yoğun değil. 10 gün oldu hala devam etmekte sizce bu normal midir ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Normaldir merak etmeyin.

Normaldir merak etmeyin. Benim kız arkadaşım norlevo yüzünden 2 hafta erken adet olmuştu.adet oluyorsanız sıkıntı yok. Ara kanamalar yaşayabilirsiniz. Bu konularda tecrübeliyim ve daha önce çok korku yaşadım. sizin telaaşlanmanıza gerek yok. Eğer hiç kan gelmezse doktorunuza başvurun. :)

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Tecrübeliyim dediğiniz içi

Tecrübeliyim dediğiniz içi soruyorum kız arkadaşımla dün gece birlikte olduk ve prezervatif kısa bir süreliğine içinde kaldı fakat hemen alıp attım,adetinin 1 hafta önce bittiğini söyledi sizce hamilelik riski var mı? norvelo kullanmalımı?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hasta oldum ama

norlevoyu ıctıkten sonra 3 mayısta bekledıgım hastalıgı 29 nısanda oldum karın agrısıyla geldı normal adet kanaması gıbıydı buna dayanarak dogum kontrol hapına basladım bugun 3.gun fakat sankı adet kanamam bıtmıs gbı benm normalde 5-7 gun arasında degişir adetımın uzunlugu. Acaba bu adet kanaması degıl mıydı ? bosu bosuna mı dogum kontrol hapına başladım bu hap korumaz mı olası bı ilişkiyi lütfen bılen varsa ve yardımcı olursa sevınırım

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Iliski oncesimi hap

Iliski oncesimi hap kullanmayaliyim yoksa sornami ? Hangisi daha doru

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo ilişkiden ''sonra''

norlevo ilişkiden ''sonra'' en geç 72 saat içinde kullanılır.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

kiste zarari var midir

3 cm boyunda yumurtalik kistim var . Ertesi gun hapinin kiste bi zarari olur mu acaba? Hic boyle bi bilgi almadim bununla ilgili bi makale yok sanirim

Dumtaktak kullanıcısının resmi

Merhaba , norlevo kullandım

Merhaba , norlevo kullandım aradan 1 saat sonra tekrardan bi aksilik yaşadık prezervatif yırtıldu. Tekrardan norlevo kullanmalımıym yoksa daha önce kullandığım norlevo etkisini gösterirmi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yan etkisimi

erkek ardaşımla ilişkiye girdik ve her ihtimale karşı bu hapı kullandım fakat hala mide bulantım hafif baş dönmem var sizce yan etkisimi bu doktora gitmelimiyim ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

söylemeyi unutmuşum bide mide

söylemeyi unutmuşum bide mide yanmam mevcut

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamilemiyim??

hastalığımın ikinci gününde ilişkiye girdim. korunmustu erkek arkadasım fakat sonrasında kondom sıkıstı cıktı ve azda olsa sperm geldı. hemen sıldık ve ertesı gunu hapını hemen gıdıp alıp en gec 1 saat ıcınde kullandık. 2 hafta sonra 2 gun suren kahverengı akıntım oldu. ve okdr sonrasında hasta olmadım 1 hafta gecıktım sızce hamılemıyım ? bu durum basına gelen varmı ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

arkadaslar hasta oldum.

arkadaslar hasta oldum. yapmanız gereken sakın olmak. ve rahatlamak stres yaptıkca hasta olmama surenız artıyor. erkek arkadasınız sıze destek olmalı ve sakın olmalısınız

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo kızlığı etkiler mi?

arkadaslar sevgilimle temas yoluyla birlikte olduk. ben bakireyim sevgilim tedirgin oldugu için bana zorla norlevo içirdi bende içtim hiç bi yan etkisini görmedim ama kafama cok takılıyor benım kızlıgıma bi zararı olmusmudur içmez olaydım:(:(

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yardım lütfen !

adetime 10 gün kala ertesi gün hapı kullandım aradan 3-4 gün sonra kahverengi renkte kanamalarım oldu ve adet günüm geldiğinde normal kanama seklinde devam etti fakat 10 gündür bu sekilde devam ediyor adet günümün bitmesine 3-4 gün var bunun sonucunu cok merak ediyorum yardımcı olur musunuız ?

minimamoralia123 kullanıcısının resmi

Hamilelik olabilir mi?

Merhaba, 20 yaşındayım ve adetimin başlangıcından 19 gün sonra erkek arkadaşımla cinsel ilişki yaşadım.
Her zaman dikkatliyizdir ve prezervatif ile korunuruz. Fakat nasıl olduğunu hala anlayamadık, prezervatif çıktı. 5 saniyede hemen farkettik ve ben ayağıya kalkıp zıpladım. 45dakika-1 saat içinde de 2 norlevo hapını art arda içtim. İlk defa böyle bir şey başımıza
geldi, çok panikledik ve ben hapları içeli tam 22 saat oldu fakat hala içimi rahat ettiremiyorum. Lütfen yardımcı olun, gebe kalmış olma ihtimalim nedir? Her halukarda adet olduktan sonra test yaptırmayı düşünüyorum... Teşekkürler.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo hamileliği önler mi?

senın olayın farklı sen o ılacı hemen aldıysan sıkıntı yok ben bu konularda cok dııkkat ederım prezervatif kullandıysan eger sorun yok sen prezervatıf sız ılıskıde bulunduysan zaten sen o hapı hemen alsan dahı etkısını yıtırıo yanı hamıle kalma gıbı sansın olmuo

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yardımcı olun

erkek arkadasımla birlikte olduk adetımın bıttıgını dusunmustuk ama bıtmemıs. bnde ıkı tane doğum kontrol hapı yuttumm ismi yazz sizce etkılı olur mu norvelayıda kullanmam gerekır mı?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ilişkiye gırdık kondom

ilişkiye gırdık kondom yırtıldı 10 gün oldu ertesi günü hapını ıcsem etkisi olurmu hamıle kalmak ıstemıyorum

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ilaç ayda 1 kere ama etki süresi nedir?

Kız arkadaşımla ilişkide bulunduk ve hap içti ama 6 gün sonra tekrar birlikte bulunduk tekrar ilaç alması gerekir mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

Merhaba,
Ertesi gün hapı aldıktan sonra iki kere yumusak olucak şekilde büyük tuvalete çıktım ilaç etkilesiminde problem olur mu?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo kullandım ama adetim dört gün gecikti

adetim bittikten bir gün sonra ilişkiye girdim. yarım saat içinde norlevo kullandım ama adetim dört gün gecikti dün hassas gebelik testi yaptım sonuç negatif. fakat ben hamile olmaktan korkuyorum.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo kullandım acaba

Norlevo kullandım acaba reglımde erken yada gec olma Durumum olur mu ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ara kanama

Merhaba. Yaklasik 2,5 hafta once regl oldum,bitmesi gereken tarihte bitti. Bittikten birkc gun sonra erkek arkadasimla korunmadan iliskide bulunduk. 12 saat icerisinde norlevo kullandim fakat birkac gun sonra tekrar regl oldum. Yukarida bahsedildigi gibi damla seklinde veya az degil hatta normalden daha sık bir sekilde geliyor. Geldigindeyse baya kaniyor. 4 gundur boyle sancili bir regl yasiyorum. Nedeni ne olabilir bir tehlike var mi acaba? Bu arada 4 aydir ayda bir defa norlevo kullandim. Her defasinda iliskiden hemen sonra ve iki hapi birlikte aldim fakat sonuncuda 10 saat kadar sonra ictim. Hamile degilimdir degil mi?

defne nihal kullanıcısının resmi

lkmç kmlö norlevo

merhaba nişanlım ile 1kasımda ters yolla yakınlaştık hemen 2 saat içinde norlevo içtim ve 7 kasımda lekelenme oldu aynı zamanda adetimin olma zamanıydı ve 8 kasımda da kasık ağrısı ile adetim başladı ve iki üçüncü günleri her zamanki gibi yoğun birşekilde oldu 12 kasımda dabitti ama midem ve göbek deliğimin üztünde kalp atımları gibi pıt pıt atım oluyo çok strest te yaptım lütfen yardımcı olun yani ilacı kullandıktan sonra zamanında adetm olması iibirşey değilmi hamilelik gibi birdurum söz konusu değildir demi bu göbeğimdemeydana gelen atımlr ne olabilir lütfen yardım edinnn

Kullanıcı kullanıcısının resmi

tam belli değil ama 1

tam belli değil ama 1 haftalık hamile olabilirim bu durumda ertesi gün hapı işe yararmı

asyaalel kullanıcısının resmi

İlişki - gebelik

merhaba adetimin bittiği gün erkek arkadasımla ilişkide bulunduk. 2 saat sonra norlevo aldım ama 3 gün sonra kan geldi ağrı oldu yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Şüpheliyim

Bundan 2 hafta önce ilişkide bulunduk fakat sevgılımın şuan aşırı iştah gögüslerde hassasıyet bugunde bulantım oldu sabah yorgun gıbı hıssedıyorum bnun sebebı hamilelik ollmak olabilirmi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

wgte hap sonrası kanama

temas yolu ile ilişkide bulunduk ve kız arkadasımın sadece bacak ile vajinasının birlesen yerine bosaldım.5 6 saniye içerisinde hemen sildik kuruladık . içi rahat etmediği için 6 saat ıcerısınde ertesi gün hapı aldı. ancak ayın 12sinde biten adet kanaması, 13ünde girdiğimiz ilişki ve hap içmesi oldu. sorum şu bugun yanı 18 aralıkda bir anda kanaması basladı adet gibi ve ağrısı hiç yok. kanama olduğuna göre hamilelik yoktur ? ve bu kanama ne zaman durur ve ne yapmamız gerek?

teşekkürler..

semih0066 kullanıcısının resmi

Norlevo sonrası gelen akıntı

sevgilimle yüzeysel ilişki yaşadık ve adet döneminin başlamısına cok az kalmıstı hemen bir saat bile olmadan norlevo ilişki sonra doğum kontrol hapı kullandı ve yaklaşık 3-4 saat sonra koyu renklı akıntı gelmiş bu akıntı ne anlma geliyor ver hamile kalmış olabilir mi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Benimki cevap degil soru.

Benimki cevap degil soru. Adetimin ertesi gunu bi iliski yasadim. Tam birleşme olmadi ama azda olsa kaçmış olabilir. Sonrasinda iliskiye devam ettik. Ben ertesi gun hapini yaklasik bi 20 saat sonra ictim. Pek bi yan etkisini gormedim.

Sadece goguslerimde sizi oldu ve arttarak devam ediyor. Bugun sabah (yani ilaci ictikten bir hafta sonra) kanama basladi bu ilacin etkisi olabilir mi bir hafta sonra olmasi normalmi yoksa yerlesme kanamasi mi hoc bilmiyorum biri bana yardim etson ne olur cevap vrriin normalmi gogusumun sismesi ve sizisi ve 1 hafka sonraki kanama

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi gun hapindan sonra arvales

Ertesi gun hapindan sonra arvales aldim ertesi gun hapinin etkisini bozarmi

tgcee kullanıcısının resmi

merhaba ben ayın 4ünde

merhaba ben ayın 4ünde norlevo kullandım 5 gün arayla ayın 9unda yeniden norlevoyu kullandım ilk ilaçtan sonra herhangi bir ara kanama olmamıştı 2. kez kullandığımda da hala bir ara kanama olmadı gebelik riski var mıdır bir de sağlığım açısından büyük bi riski olur mu ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

nolur acil

Merhaba, erkek arkadasim ayni gece 3 kere icime bosaldi. Yaklasik 12 saat sonra norlevo ictim. Fakat ertesi gun hapini aldigim gece yine icime bosaldi. Tekrar hap almadim. Hamile kalirmiyim ne yapmam gerekiyor. Yasmin aldim fakat reglinin 2. Gunu kullanmaya basla dedikleri icin icmedim. Hemen yasmin mi icmeliyim. Yoksa tekrar norlevomu almaliyim.Lutfen acil cevap.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

bende ilişkiye grdkten 12

bende ilişkiye grdkten 12 saat snra aldım aa hamıle kaldım adetımın gelmesı gerekn gun kahverengı lekeler geldı2 3 gun kahverengı leke geldı test yatptm + cıktı 10 gunluk hamıle oldugumu soyledı doktorda. malesef ilk saatlerde aldıgında onluo bıde herkeste farklı oluo doktor bana cbk hamıle kalırsın demıstı ama ilk saatlerde etkısı cokmuş

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı ile ilgili

Ben ertesi gün hapı aldım ama aldıktan yarım saat sonra çok sulu olmasada isallik yaşadım hap bir daha içmem mi gerekiyor lütfen yardım edin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ACİL LÜTFEN !!!!

Sevgilimle ilişki yaşadıktan sonra ertesi gün hapı kullandı fakat ardından bir kaza daha oldu ve bidahaki gün bi kez daha kullandı. Hormonel zararları hariç, gebe kalma gibi bi risk söz konusu mu ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

72 saat ten sonra alınan

72 saat ten sonra alınan ertesi gün hapı ne kadar faydalı olur hamile kaldıysam bebege bi etki edermi

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

72 SAAT

ETKİSİ KALMAZ

Kullanıcı kullanıcısının resmi

iliskiye girdim bu 4.gun

Vajinamin kenarina bulasti ne yapmaliyim yardimci olurmusunuzz acill lutfeb

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

BİŞEY YAPMANIZA GEREK YOK

BİŞEY YAPMANIZA GEREK YOK

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hamilelik

kız arkadaşımla ilişkide bulunduk 1 bucuk gün sonra falan hapi aldim hapi atalı 4 gün falan oluyo 2 gündür icim bulanıyo diyo sizce nedir bu acil cevap

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

sıkıntı

hamile kalmıs olabilir test yaptırın ilacı gec kullanmıssınız.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

normal adet günüm her ayın

normal adet günüm her ayın 26sı. 18sinde ilişkiye girip 19unda hap aldım. adetim tahmininizce ne zaman olacaktır? ne kadar sürede olmazsa doktora gitmeliyim?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

normalde bünyeden bünyeye

normalde bünyeden bünyeye farklıdır süreler ama en az 3/4 gün atar yada hic regl olmayada bilirsiniz.test yapın sonra doktora gidersiniz

NİSANN kullanıcısının resmi

Hamile olabilir miyim?

gecen ay ılıskıde bulundum sabahına ılacı ıctım gecen ay 26 ocak da oldum bu ay 18 subat ta geldı ama 6 gun surdu hem hergun bırer damlaydı adet gıbı degıldı sızce hamılemıyım test yaptım bugun ama negatıftı enson 1 subatta gırdım ılıskide bulundum şüphe kaldı

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

hamile oldugunuzu sanmıyorum

hamile oldugunuzu sanmıyorum adet olmussunuz zaten azda olsa.herhangi bir ilaç kullandunuz mı yazmamıssınız eğer içtiyseniz ilacın etkısı de olabilir.hoscakalın

Kullanıcı kullanıcısının resmi

HAMILEMIYIM

merhaba ben ayın 14 unden 16 na adet olan bırısyım ocagın 23 unde bır ılıskım oldu
25 ınde ıse norlevo kullandım 12 saat arayla 5 gun sonra kanamam oldu adet gıbıydı ocağın 13-14 unde ise 6 kez ılıskım oldu. 16 da norevo kullandım ıkısını aynı anda ve ben hala adet olamadım karnım şişti geceleri ateş basıyo bundan 6 gun once gebelık testı yaptım negatıf cıktı ne zaman test yaptırmam lazım ve sızce hamıle olabılırmıyım yardımcı oursanız cok sevınırım..

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

merhaba hamile olma

merhaba

hamile olma ihtimaliniz var malesef cünki norlevoyu çok gec kullanmıssınız idrardan hemilelik geç donuc verir bir saglık kuruluşuna gidip kandan gebelik testi yaptırmalısınız.

norm kullanıcısının resmi

Sağolun teşekkür ederim

Sağolun teşekkür ederim hamile kalmaz yani...

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

rica ederim tabi ki kalmaz

rica ederim tabi ki kalmaz korkmayın

norm kullanıcısının resmi

Çok sağolun Teşekkürler

Çok sağolun Teşekkürler yardıminiz için. ..

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

SİZDE SAOLUN RİCA EDERİM

SİZDE SAOLUN RİCA EDERİM SADECE BİRAZ DAHA DİKKAT :))

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

ben norlevo kullandım ilşkiden 20 dakika sonra falan aldım ama daha sonra 1 saat içinde 1 ilişkim daha oldu o da içime boşaldı tekrar norlevo almama gerek var mı yoksa ilk alıdğım etkisini gösterir mi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

cok zararli

Ertesi gun haplari soyledikleri gibi cok fazla bir koruyuculugu yok.hormon duzenini tamamen bozuyor.tekrar tekrar sakin kullanmayin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo ne kdr etkili olur

şubat 14 de adet oldum diğer adetim 35 gün sonra olması lazım ben genelde adetim bittiği zaman diğer ay aynı tarihte adet oluyorum bu normalmi..? yumurtlama dönemim ne zaman acaba ? yumurtlama döneminden sonra ilişkiye girsem norlevonun etkisi ne olur hamile kalma olasılığım fazla olurmu ?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

düzenli adet görmeniz

düzenli adet görmeniz normal.yumurtalama dönemini kendiniz belirleye bilirsiniz.eczaneden ovulasyon testi alıp yapın yumurtlama döneminizi gösterir.norlevo istenmeyen gebeliği önler yumurtlama dönemiyle alakası yok sadece norlevo ayda bir kutu kullanılır sakın unutmayın.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

KENDİMLE İLGİLİ SORU SORMAK İSTİYORUM ÜYE OLAMADIM

MERABA BEN 17 YAŞINDAYIM VE 4 BUÇUK AYLIK KIZIM VAR , EŞİMLE SÜREKLİ İLİŞKİYE GİRİYORUZ AMA İÇİME BOŞALMA OLMUYOR EN SON GİRDİĞİNDE PREZERVATİF KULLANDI AMA YIRTILDI VE 15 DK İÇERİSİNDE ELLA DİYE BİR İLAÇ ALDIM 1 HAFTA OLUYOR KASIKLARIMDA SÜREKLİ BİR AĞRI VAR SÜREKLİ GAZIM VAR VE GÖBEK DELİĞİME BASTIRINCA TIK TIK SES GELİYOR ADET OLMAMA İSE DAHA 5 GÜN VAR SİZCE TESTİ YAPSAM BİŞEYLER CIKAR MI ? HAMİLE OLABİLİR MİYİM AYRICA ÇOCUGUM SÜTÜNÜ HAZIR ALIYOR BENMDE GÖGSÜMDEN 1 DAMLA SÜT GELDİ VE KIZIM DOGDUGUNDAN BERİ SÜREKLİDE GELİYOR .
NASIL CVP ALACAGIMI BİLMİYORUM SİZDEN :(

Kullanıcı kullanıcısının resmi

İlişki sonrasında Norlevo aldım

Iliski sonrasinda ilac aldim fakat erkek arkadasim etkisinin 72 saat surdugunu soleyerek bir daha ilisliye girdi ve 72 saat olmamisti hamile kalma olasigim varmidir? Ilaci cuma gunu sabah 10 da aldim cumartesi gece yine iliskide bulunduk.

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

erkek arkadasın yanılmıs seni

erkek arkadasın yanılmıs seni 72 saat sürmesi söz konu degil .ilaç ilşkiden sonra 72 saat içinde alınması gerekiyor sadece.adet olmayı bekleye bilirsin regl olursan zaten sorun yok eger olmazsan test yaptırın erkek arkadasın gerisini düşünsün artık

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo'nun etkisi devam eder mi?

Merhaba erkek arkadasimla persembe gunu iliskide bulunduk cuma gunu ertesi gün hapi aldim ama cumartesi gece 1.30 gibi yine birlikte olduk ilacin etkisi devam ediyormudur ? Hamile kalirmiyim

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ETKİSİ devam etmez norlevo

ETKİSİ devam etmez norlevo sadece ilaçı içtikten önce ki ilişkinde koruyuculuk saglar sonrasında yanlızsın.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

7 saat içinde norlevo

Meraba benim adetim 22 subatta bitti, 24 subatta ilişkiye girdim içime kaçma korkusuyla 7 saat içinde norlevo hapını doğru biçimde kullandım.. fakat suana kadar bi etkisini görmedim.. hamile olma riskim var mı varsa % kaç?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

GÖRMEK İSTEDİGİNİZ ETKİ NEDİR

GÖRMEK İSTEDİGİNİZ ETKİ NEDİR BEN ANLAYAMADIM ?ilacı dogru kullandıysanız hamile olma riskiniz yok demektir.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hamile mi?

Size bişi soracağım sevgılimle sabaha karşı 5de ilişkide bulunduk hiç bir sekılde sıvı gelmedi ama sızmıştır diye korkup hap aldık saat 1 gıbi birini 3 gıbıde bırıni icti sevgılımn hamıle kalma riski varmı

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

BU SORUNUN cevabı sevgilinin

BU SORUNUN cevabı sevgilinin adet tarıhleriyle alakalı ilişkiye girdiginde adeti ne bitmisse kücükte bir risk var ama daha olmamıssa korkacak bisey yok

norm kullanıcısının resmi

Kesin hamile mi?

slm kız arkadasımla ilişkide bulunduk. ertesigün hapıda 24 saat sonra aldık içti,3 gün sonrada bana hamileyim dedi böyle bir şey olması mümkünmüdür...ve aldıracakmış,ameliyatla birde ameliyat ücreti 1000tl miş...gerçekten hamilemidir.....lütfen cvp verirmisiniz ACİİİLLLLLL......saygılarımla

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

öncelikle hamile olması

öncelikle hamile olması imkansız yani senden hamile kalması imkansız.kürtaj türkiyede yasaktır ama gizli kapakli yapıyor ama onun fiyatı 500/600 civarında seni kandırmasına izin verme benim sahsi fikrim tabi gerisi sana kalmısş

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Kurtajin turkiyede yasak

Kurtajin turkiyede yasak oldugu nerden cikti anlamadim. 10 haftaya kadar olan gebeliklerde gayet yasal. Bilip bilmeden yorum yapmayin.

nuralkan1150 kullanıcısının resmi

yasak

cumhurbaskanı kürtajı yasakladı.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

72 saat sonra Norlevo kullanımı

merhaba ben ve kız rkadaşım çok sarhoştuk ve ikimizde hatırlamıyoruz ve hapı 86 saat sonra ikisinide attırdım sizce ne olur? hapın etkisi olurmu yada ne gibi bir etkisi olur

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı

Sevgilimle 16 şubatta ilişkide bulunduk ama korunarak ama sevgilim ne olur ne olmaz ertesi gün hapı almış içmiş 17 şubat sabahında ve o gece kanaması başlamış bu kanama 5-6 gün sürmüş yani 23 şubat gibi sonra bu pazar bir kanama daha başlamış ilk başta azmış sonra çoğalmış ve şuan 4 gün oldu kanaması bu kanamanın nedeni ne olabilir bu ilacın yan etkisi mi başka bir şey mi bir aydınlatır mısınız çok acil ?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

86 SAAT SONRA NORLEVUYU

86 SAAT SONRA NORLEVUYU BOSUNA İÇİRMİSSİN HİÇ BİR FAYDASI OLMAZ

Kullanıcı kullanıcısının resmi

sevgilimle iliskiye girdik

sevgilimle iliskiye girdik prezarvatif yırtıldı ve 2 saat sonra norlevuyu kullandım ve hicbir yan etkisini görmedim. ilacı kulandıgım üc saat içinde biseyler yedim ve büyük tuvaletimi yaptım sorun olur mu ilac etkisini yitirmişmidir lütfen cevaplarmısısnız ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gün hap

merhaba 86 saat sonra demiştim bir önceki yorumumda ama korktuğumdan ne yazdığımı bilememişim :( 60 saat sonra içirttim hapı ilk başta baş dönmesi oldu ertesi gün karın ağrısından kasık ağrısına geçti 1 gün sonra adet günleri geliyor.. ne yapmalıyım lütfen yardım edin..:(

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

60 saat de kurtarmıyo malesef

60 saat de kurtarmıyo malesef test yaptırabilirisiniz.

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

Merhabaaa ben 3subatta esim

Merhabaaa ben 3subatta esim ile iliskiye girdik iliski sonrasi norlevo kullandim ama 20 subatta tekrardan iliskiye girdik ama ayda bir kere norlevo kullandigindi icin korunamadim ayin 25 hasta olmam gerekiyordu 10 gun gecti hala adet goremedim bugun test yaptim negatif cikti cok korkuyorum hamile olma riskim varmidir

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

Merhabaaa ben 3subatta esim

Merhabaaa ben 3subatta esim ile iliskiye girdik iliski sonrasi norlevo kullandim ama 20 subatta tekrardan iliskiye girdik ama ayda bir kere norlevo kullandigindi icin korunamadim ayin 25 hasta olmam gerekiyordu 10 gun gecti hala adet goremedim bugun test yaptim negatif cikti cok korkuyorum hamile olma riskim varmidir

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

evet normalde adet gecikmesi

evet normalde adet gecikmesi yapar norlevo ama test için daha çok erken doğru sonuc vermez biraz bekiicez

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

slm omur hanim

Merhaba bisey daha danismak istyrum benim arkadasim 1 mart cumartesi gunu esi ile ikiskiye girmis 3kere birlikte olmuslar ve korunmamislarve norlevo hapta kullanamamis aradan 4gun gecince adet gormuss ama kendisi cok korkuyor hasta okdugu halde hamile olma ilasiligi yuksek mi ne zaman test yapabilir

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

merhaba.... hamile olması çok

merhaba....
hamile olması çok düşük bir ihtimal adet gören kadın hamile olamaz.test için en az 15 gün geçmeli.

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

slm

Predictor diye bir test var onu alsam sonuc verir mi

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

PREDİKTORUN EASYL DİYE Bİ

PREDİKTORUN EASYL DİYE Bİ MODELI VAR ERKEN GEBELİK TESTİ ONDAN ALABİLİRSİNİZ AMA DAHA ERKEN TEST İÇİN KANDAN BAKTIRABILIRSINIZ AMA IDRAR İCİN ERKEN

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

HAYIR öyle bişey söz konusu

HAYIR öyle bişey söz konusu değil dir.yumurtlama döneminizi siz bilemezsiniz.11 gün sonra ki ilişkiden sonra norlevo içmediyseniz o yüzden hamile kalabilirsiniz.içtiyseniz sorun yok

merven kullanıcısının resmi

bugün adet kanaması gibi

bugün adet kanaması gibi biraz faha fazla kanamam oldu. adet kanamasinin beklenden 1 haftadan daha da önce olmasi normal degil mi? yan etki?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

norlevo ara kanamalar yada

norlevo ara kanamalar yada cekilme kanaması yapabilir senin suan yasadıkların adet kanaması olmaya bilir

Kullanıcı kullanıcısının resmi

erkek arkadasimla ilişkiye girdim

Merhabalar ben 19 şubatta erkek arkadasimla ilişkiye girdim ve içime bosaldi 1 saat sonra ertesi günhhapi içtim ve 23 şubatta adet oldum bitti 8 martta yine oldum yani adet bitiminden 1 hafta sonrayine kanamam oldu sizce bu ilacin yan etkisi midir

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

TEDBİR amaclı norlevo

TEDBİR amaclı norlevo kullanabilirsiniz 2 tane ilaç var içinde ikisini birden alacak

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hamilelik - ertesi gün hapı

erkek arkadaşımla birlikte olduk ayim 14 adet gunum biz ayin 26 iliskide bulunduk 1 bucuk saat icinde ertesi gun hapi kullandim hamile kalirmiyim

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

2 kisini birden içtiysen

2 kisini birden içtiysen kalmazsın merak etme.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hayır göstermez

hayır göstermez

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

GÖSTERMEZ

GÖSTERMEZ

Kullanıcı kullanıcısının resmi

5 saat sonra norlevo içtim

Adetim bittikten bir gün sonra erkek arkadasimla birlikte olduk ve 5 saat sonra norlevo içtim
6 gün oldu henüz sadece bas agrisi ve yorgunluk hissediyorum.akintim fazla geliyor bazen leke seklinde.henuz kanamam olmadi
Sizce ne olabilir?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevonun yan etkileri

norlevonun yan etkileri beklemelisin

mervemerve1987 kullanıcısının resmi

Merhabalar size bi kaç sorum

Merhabalar size bi kaç sorum olacak 11mart nişanlımla iliskide bulunduk ve yarim saat sonra norlevo ictim 2tablet halinde ama 1saat sonra ishal olarak tuvalete ciktim ama cok değil duyduguma gore kusma ve ishal durumlarinda tekrar alınması gerekiyormuş bugun eczaneye gittim ve anlatıp sordum tekrar almaniza gerek yok cunku yogun bi sekilde ishal olarak cikmamisiniz az miktarda oldugunu solediniz dedi kullanma talimatina bakti kusma gibi durumlarda alınması gerekio dedi ben genede tereddut ettim ve hapi aldim ama icmedim bende hic yan etki etmedi sizce tekrardan icmeliyim akintim var iki gundur sadece lutfen cvp verin şimdiden teşekkürler

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

anlattığınız gibiyse yeniden

anlattığınız gibiyse yeniden almanıza gerek yok

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Bende de çok fazla akinti var

Bende de çok fazla akinti var ve basim çok fazla agriyor günlerdir. Bekleyip gorucez ise yarayip yaramadigini:/

nadiye kullanıcısının resmi

Merhaba;07.03.2014 iliskiden

Merhaba;07.03.2014 iliskiden yaklasik 17 saat sonra norlevo 2 hapi birden ictim.suan kasiklarimda adet olcakmisim gibi gibi agri var fakat hala kanamam olmadi.mutlaka kanama olmasi gerekiyor mu?kanama olmazsa Adet gunumu mu beklemeliyim?

nadiye kullanıcısının resmi

Bu arada adet gunum ayin

Bu arada adet gunum ayin 21-23 gibi yazmayi unutmusum.

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

HAYIR KANAMA olmak zorunda

HAYIR KANAMA olmak zorunda değil adet gününüzü beklemelisiniz.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ılıskıden 5 saate sonra norlevo aldık

benım esım daha once hamıle kaldı gecen ılıskıye gırdık ve ılıskıden 5 saate sonra norlevo aldık daha onceden hamıle kalmıs ınsanlarda ertesı gun hapı ıse yaramaz dıyolar ve ust uste ıkı kez ılıskı yasadık ılac sızce bı ıse yararmı ayran yogurt yada kahve turu seyler yıyıp ıcse ılacın etkısını azaltırmı

nadiye kullanıcısının resmi

Cevabiniz icin tesekkur

Cevabiniz icin tesekkur ederim.adet olduktan sonra 1.gunu korunma amacli yasmin hapi icebilir miyim?daha once hic kullanmadim.yan etkileri fazla mi?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

rica ederim evet

rica ederim evet içebilirsiniz hayır en az yan etkisi olan yasmin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Merhaba

MS hastalari kullanabilir mi ilaci..?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

hangi ilacı kast ediyorsunuz?

hangi ilacı kast ediyorsunuz?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevoyu uykudan kalkar

Norlevoyu uykudan kalkar kalkmaz 5saat sonra ac karna içtim sorun olur mu?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ac tok fark etmez 72 saat

ac tok fark etmez 72 saat önemli

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hamilelik oluşabilir mi?

Sevgilimle 6 kez temas yoluyla birlikte olduk. kizlik zarima da zarar gelmedi.kanama falanda olmadi ..yinede kusku icindeyim hamilemiyum diye bilgisi olanlar varsa bilgilendirebilirmi beni :(

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ilişki yaşanmamış nasıl

ilişki yaşanmamış nasıl hamile kalabilirsiniz ki?

Nazelin kullanıcısının resmi

Hamilelik oluşması

nişanlımla temas yoluyla ilşkide bulunduk, içime boşalmadı ama meni suyu denilen şey vajinama bulaştı. ben de ne olur ne olmaz diye ertesi gün hapı aldım ve ilk 4 saatte kullandım. ama iki tableti bir dozda almadım ikisini almam arasında iki dakika falan var. adetim tam 6 gün gecikti ve hala olmadım. sizce hamile kalmış mıyım ve mezi hamile bırakacak seviyede sperm taşır mı?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

canım benim hamile kalman

canım benim hamile kalman için partnerinin içine boşalması gerekiyor dölleri olmadan hamile kalmazsınn :)

emelemel kullanıcısının resmi

Regl oldum mu olmadım mı?

erkek arkadaşımla şubat 27sinde temas yoluyla birlikte olduk ancak yine de korktuk ve ertesi gün hapı aldım. 15inde regli olmayı bekliyordum ancak 13ünde başlayan ve daha kahverengi koyu olan bir kan gelmeye başladı 16sına kadar sürdü. regli dönemime denk geldiği için reglmi oldum ilaç etkisi mi anlayamadım. 17sinde de idrar testi yaptım ve üstünde regli olunan gün bile yapılabileceği yazıyordu negatif ama sizce ne derece etkilidir?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gün hapi

48 saatte etkisi var mı ertesi gün hapinin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Merhaba; iliskiden 17 saat

Merhaba; iliskiden 17 saat sonra norlevo hapi ictim. Yani 07.03.2014 tarihinde.o tarihten itibaren tam 15 gun hic kanamam olmadi.15.gun yani 22.03.2014 bugun kanama basladi.ilk baslarda koyu kahverengi geldi.daha sonra normal adet kanamasi gibi.adet tarihim ayin 21-23 arasidir.bu kanama normal adetim mi yoksa norlevo hapinin etkisi mi.adetimin ilk gunu korunma amacli yasmin hapi icebilir miyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

sıvının hamile birakma olasılığı nedir?

Merhaba…kiz arkadaşımla iliskide bulunduk. kizlik zarindan dolayi kan geldi o esnada meni bulaştığini dusunerek tam 25 saat sonra norlevo yu iki ilaci ayni anda kullandı hamile kalma olasiligi nedir? 3 gun gecti yalniz ilacın da boyle agir yan etkisine rastlanmadı ilac işe yaramismidir ve meni denilen sıvının hamile birakma olasılığı nedir?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

meninin suyundan hamile kalana

meninin suyundan hamile kalana hiç rastlanmadı bu güne kadar.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

meni suyu denilen sivi

meni suyu denilen sivi icerisinde sperm barinabilir ve supriz hamileliklere sebep olabilir. siz hangi referansa gore boyle kesin bir bilgi verebiliyorsunuz?

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

adet gecikmesi

Ben 23 subattan beri hasta olmadim bu ay ikincisini olmam lazim ama oda gecikti 3 subatta norlevo kullandim bunun etkisi varmidir acaba ama en son iliskimi gecen carsamba oldum ve korunmadik test yapiyorum negatif cikiyor kafayi yemek uzereyim sizce ne yapmaliyim... tesekkurler

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

bence kadın doğum uzmanıyla

bence kadın doğum uzmanıyla görüsün

emelemel kullanıcısının resmi

regli oldum mu olmadım mı

ben soruma cevap alamadım

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Kondom çıkması - gebelik

Dun gece eşim ile iliskiye girdik kondomu çıktı bugunde ertesi gün hapi alicam hamile kalmiymiyimdir

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo etkisini kaybeder mi?

İlaç alındıktan sonra bir kaç kez ilişki tekrarlandı acaba ilaç etkisini kaybeder mi?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

tabi ki kaybeder

tabi ki kaybeder

Kullanıcı kullanıcısının resmi

kanama

Kullandiktan sonra bayagi bi kanamam oldu ve ara ara devamli oldu . Adet gunum gecti üç gün. Ara ara kan geldi ama adet olurmuyum acaba 3 gun gecti.. yardimci olun ltfn

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Yeni evlenecgm

Ben busene evlenecegm esmle ilk gece hamile kalmamasi icn ne yapmaliyim ne kulknmasi gerekio yardimci olurmusunuz tsk

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

2 secenek var ya dügünden 1

2 secenek var ya dügünden 1 ay önce dogum kontrol ilacı kullanmaya başlayacak yada prezervatif kullanacaksın

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo hemen kullanılırsa gebeliği önler mi?

merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve kondom yırtılmıştı. bizde öyle devam ettik ve 15 20 dk sonra ertesigün hapı kullandı . hamile kalma riski varmı acil cevap verebilirmisiniz

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ÇOK düşük de olsa evet var.

ÇOK düşük de olsa evet var.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo

merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve kondom yırtılmıştı. bizde öyle devam ettik ve içine boşaldım. 15 20 dk sonra ertesigün hapı kullandı . hamile kalma riski varmı acil cevap verebilirmisiniz

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamilelik

merhaba ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama 3-4 cm girmiş vajinama tam boşalacakken çıkardı penisini fakat biraz da olsa içime boşaldı adetim 2-3 gün önce bitmişti daha önce olduğndan daha fazla akıntım var hamile olabilir miyim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı aldı 2 saat sonra 2 tabletide ictim

Merhaba sevgilimle bugun ilişkiye girdik kondom yırtılmıstı hemen yıkadım gidip eczaneden ertesi gün hapı aldı 2 saat sonra 2 tabletide ictim , hic bi yan etki olmadı sizce ilac yaramadı mı?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

53 dakika sonra ilacı kullandım

Nişanlımla ilişkide bulunduk. 17 dakika sonra tekrar ilişkide bulunduk. İçimde bir acı hissettim biraz bekledik. Beklerken yani yaklaşık 53 dakika sonra ilacı kullandım. Akşama hastaneye gittik acı çok büyüktü. Norlevo ya çok güveniyorum daha önce çok kez kurtardı bizi. Acaba ilacın bu duruma bir yan etkisi olur mu? Teşekkür ederim.

naz2834 kullanıcısının resmi

Merhaba ben bundan bir ay

Merhaba ben bundan bir ay önce sevgilimle ilişkide bulundum.
Komdomun yiritilmasi ve içte kalmasi sonucu hemen doktora giderek aldirdim
Doktor norlevo icmemi soyledi ve 2saat geçmeden ictim. Herhangi bir gecikme olmadan 7gun sonra yani adet olmam gerekn tarihte adet oldum fakat bunun üzerinden 35gun gecmesine ragmen hala regl olmadım hamile oldguma dair bir belirtide yok.sorun nedir lütfen yardım edin..

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Doğum kontrol hapı ve norlevo

Merhaba ben adetimin 5.günü doğum kontrol hapı kullanmaya başladım ve hapın 20.gününde erkek arkaadaşımla korunmasız ilişkide bulunduk ama daha ilk aydı bu, doğum kontrol hapını ilk kez kullanıyordum yani sonra 24 saat içinde norlevo aldım.ama tedirginim hap bugün bitti yani bugün 21.günü sizce hamile kalma olasığım var mı?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi günü hapını 2 hafta

Ertesi günü hapını 2 hafta önce almıştık ve dün tekrar ilişkide bulunduk bi daha kullanmaya gerek varmı

Kullanıcı kullanıcısının resmi

8 saat sonra ertesi gün kullandım

Merhaba. Erkek arkadaşımla birlikte oldum ve korunmadık. adetim biteli 6 gün olmuştu Ama 8 saat sonra ıertesi gin kullandım. Hamile Kalma Riski Var mıdır ? çok acil lutfen yardımcı olunuz

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı kullanmak gerekir mi?

Erkek arkadasımla beraber oldum fakat biraz sızma olabileceğini söylüyor ama ama emin değiliz ertesi gün hapı kullanmalımıyım adetime yaklasık 2-3 hafta var

Kullanıcı kullanıcısının resmi

1 hafta arayla almanın nasıl zararı olur

Kız arkadaşımla bir hafta önce bugün iliskide bulunduk hap aldı ve bugün gene birlikte olduk ve bir aksilik oldu. gene bu hapı alsam fayda ederek 1 hafta arayla almanın nasıl zararı olur gebeliği önler mı cok acil lutfen

Kullanıcı kullanıcısının resmi

45 saat filan gecti ustunden ertesi gunu hapı

yaklasık 1 yıldır erkek arkadasımla tam olarak birleşiyorduk ama hamile kalmıyordum ayrıldık 20 gun fln gecti ben başka birisi ile birnedense içimde bi tedirginlik var yaklasık olarak 45 saat filan gecti ustunden ertesi gunu hapı kullansam bi faydası olurmu cokmu geciktim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

bes dakıka arayla aldım hapları yararlı olurmu

selam ben ilişkiye gireli, üç gün oldu fakat söle bısey varkı bı damla kaçmıs olacagından süphelendık ve ben hemen ertesı gun hapını aldım nasıl kullanacagımı bılmedgm ıcın bes dakıka arayla aldım hapları yararlı olurmu acıll cevp ıstyrm ltfn

Kullanıcı kullanıcısının resmi

20 dakika sonra önlem olsun diye norlevo

Merhaba adetim çok yeni bitti ve biz nişanlımla birlikte olduk defalarca 20 dakika sonra önlem olsun diye norlevo aldım etkisi olurmu?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

10 saat sonra ertesi gün hapını aldım

Erkek arkadaşımla birlikte olduktan yaklaşık 10 saat sonra ertesi gün hapını aldım. Bir kaç gün sonra kanamam oldu. Üç gün sürdü. Regli duzenli oluyorum. Ama şimdi bir buçuk hafta gecikti. Bu durum normal mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Doğum kontrol ilacı

Ben dün kız arkadaşımla birlikte oldum ama tam emin değilim. Bugün ilaç kontrol ilacı alıcam nasıl kullanması gerekiyor sadece bugün bi tane kullansa yetiyormu düzenli olarak devam etmesi gerekiyor tablet bitene kadar. Yardımcı olun lütfennn

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Norlevo'yu 65. saatte almak fayda sağlar mı?

Kiz arkadasimla birlikte olduk tahminime gore 65. Saatte ilaci almis oluyo bi faydasi olurmu

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yardım

malesef en gec 72 saat

Kullanıcı kullanıcısının resmi

İlişkiden sonra Norlevo kullanımı

Ilişkide bulunduk ama ters. İlişki sırasında baktığımda prezervatif yırtılmış. bişey olmuştur diye hap aldım kullandı ilişkiden 5-6 saat sonra içti. Herhangi bişey olur mu ? Yardım lütfen

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hapın işe yaradığını nereden anlayacağız ?

Kız arkadaşımla birlikte olduk. 14 Saat sonra norlevoyu kullandı. Hamile kalma olasılığı nedir? Hapın işe yaradığını nereden anlayacağız ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

AKLIM KARIŞTI YARDIM:(

Meraba 16nisanda erkek arkadasimla birlikte olduk 13 saat sonra norlevo aldım. 21 nisanda test aldim negatif cikti 22nisanda ise regl oldum.yumurtanin döllenmesi 10gun olduğunu goz arda etmem gerekiyor mu yani bu oldugum adet mi yoksa mayista olacağım adet mi belirliycek?cevalaplyan herkese teşekkürler

Kullanıcı kullanıcısının resmi

kız arkadasimla iliskiye girdim

Biz birlikte olduk ama zarı bozmadım galiba sperm gitti yinede. Ama 40 saat sonrada ilac icdi Norlevo. Adetde 2 hafta cabuk oldu bu soruma bir cevap yazin lutfen

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Adet gecikmesi normal mi?

04.04.2014 tarihinde adet gördüm. adet sonrası ilişkide bulundum. 16 saat içinde Norvela aldım. pisikolojim bozuldu acaba hamilemiyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acaba hamilemiyim? Yardimm

Ben bu hapi yaklasik 10 gun oncesinde ictim. Ve 3 gun 3 once erkek arkadasimla birlikteligimzde ertesi gun icin bu hapa guvendik. Fakat sonrasinda receteyi okudugumda ayda 1 kez kullanlmasi gerektgi yaziyordu. Bende malesef o hapi icmedim. Acaba hamile kalirmiyim? O hapi icsem bi sorun olurmu yada etkisini gosterirmi? Lutfenn yardimmmmm :(

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamile olmaktan korkuyorum

Ben cumartesi gece sevgilimle birlikte oldum o gece hic bosalmadi sadece zevk suyu geldi ertesi gun bir daha oldu bu sefer disina bosaldi biz gece bisi olmasindan korkuyoruz bugun norlevo attim sizce hamile miyim??

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Acil

Merhaba ben ilactan bir tane aldim iki tane alinmasi gerektigi kisma bakmamisim ama sonra tekrar ikincisini aldim yani yarim saat sonra ise yarar mi sizce?ve erkek arkadasim icime bosalmadi cunku ilk defa boyle birsey oldu sadece kan geldi ve birakti neyse hap ise yaramismidir ?hamile kalmam dimi :(( lutfen cevap verin :/

Kullanıcı kullanıcısının resmi

selam

Korunmadan cinsel ilişkide bulunduysanız ve ya kullanmış olduğunuz doğum kontrol yollarından birinin işine yaramadığını düşündüğünüz bir gecenin ardından hamile kalmamanızı sağlayan, Ertesi gün hapını kullanabilirsiniz. Fakat kesinlikle doğum kontrol yöntemi değildir. Kesinlikle çok özel zamanlarda kullanılmalıdır. [] Ertesi gün hapı, cinsel ilişkide bulunduktan sonra 72 saat içinde alınmalıdır. Bu ilaç mümkün oldukça erken alınmalıdır ki etkisi yüksek olabilsin. Ertesi gün hapı erkek ve dişi üreme hücreleriniz birleşmesini, döllenmiş olan yumurtanın rahim duvarına geçişini engellemektedir. Bu yöntemin başarısı % 97-98 civarındadır.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Çok acil yardım lütfen!!

Kız arkadaşımşa ilişliye girdik prezervatifin yırtıldığından haberim yoktu 30 dk için de hapı aldım ve 2sini aynı anda atırdım. Fakat 1 saat sonra tekrar ilişkiye girdik ama içine boşalmadım. Sizce hamilemidir?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamile olabilirmiyim?

mrb ben 18 nisanda bir iliski yasadim.icime bosaldi ben sonra kalkip oturdum biraz sivi akti ayni gün 10 saat icinde ertesi gunu hapi aldm .Ve 23nisandada adet oldum hamile kalma ihtimalim varmi acaba? biraz şiskinlik ve sinir var sanki bende

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Pembe akıntıı

Acil yardım lütfenn, erkek arkadaşımla 12 mayısta sürtünmeyle ilişkiye girdik. İkimizinde üstünde hiçbirşey yoktu. Hiçbir şekilde boşalma olmadı fakat menide sperm bulunması ihtimali ile 20 saat içinde Norlevo kullandım. Normalde bu aralar(20.Mayıs) adet olmam gerekiyordu. Bütün adet belirtileri oldu ama iki gün önce geçti ve adet olmadım. Bugün ise pembe ve kahverengimsi bir sıvı geldi.
Yaptığımız şeyin doğru olmadığını biliyorum, bunu geçip bana yardım ederseniz çok iyi olur. Nedir acaba bunun nedeni?
Çok teşekkürler şimdiden..

bktbsr kullanıcısının resmi

hamile miyim

Eşimle Korunmasız ilişki yaşadık ve ertesi gün hapini 65 saat sonra yani son gün icebildim acaba hap ise yaradi mi yoksa hamile kalır miyim önceden bu hapı içtiğim zaman hep yan etkisi olurdu ama bu sefer hiçbir yan etki olmadı iliskimin üstünden 1 hafta geçti idrar testini ne zaman yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ara kanama

Merhaba
Ertesi gun hapindan sonra gelen ara kanamada cinsel iliski yasadim ve ertesi gun hapini alali 1 hafta oldu tekrar etesi gun hapi icmelimiyim icersem etkisi olurmu cunku hala kanamam var acil cevap

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Kiz arkadasim ilaci

Kiz arkadasim ilaci kullandiktan 7 saat sonra istifra etti yeniden almasi gerekir mi lutfen vevap verin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hocam cok zor durumdayım yardım edın

merhaba erkek arkadaşımla ilşkye gırdık ama ıcıme bosaldını 4 gun sonra soledı bende ertesı gun ılacını 1 hafta sonra aldım adet olmuyorum hamıle kalırmıyım nolur yardım:(?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Önemli

Merhaba kız arkadaşımla ilişki sonrası bir şüphe oluştu hemen gidip reçetesiz 72 saat etkili kontrol hapı aldık kullandı 1 adet ama 1 ay geçti adet olmadı ne gibi bir sorun var lütfen bilgi verin bu önemli bir durum cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Yardım

Kız arkadaşımla 12 gün önce ilişkiye girdim içine boşalmadım ilişikiden yarım saat sonra Norlevo Ertesi Gün Hapını kullandı ve geçtiğimiz 4 gün önce adet olmuş kendisinde düzensizlik var ve adeti 3 gün sürmüş Panik Atak hastası olduğum için aklımda yinede ukte kalıyor ne olur bana doğru bilgiler vererek yüreğime su serpin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

çok önemli

merhabalar erkek arkadaşımla ilişkiye girdim fakat kondom yırtıldı 24 saat sonra norlevo aldım adetime 1 hafta var ama çok tedirginim 24 saat sıkıntı yaratabilir mi ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Esimle iliskiye girdikten 13

Esimle iliskiye girdikten 13 saat sonra hapi ictim 10 gun sonra test yaptim ve pozitif cikti kan testi degil tabiyki guvenilir oldugunu dusunuyordum

Kullanıcı kullanıcısının resmi

BİZ İLİŞKİYE GİRDİK

MERHABA
BİZ SEVGİLİMLE İLİŞKİYE GİRDİK BİR HAFTA İÇERİSİNDE İKİ KEZ KULLANDIM. ÇOK KÖTÜ GÖGÜSLERİM ACIYOR NE YAPABİLİRİM???

Kullanıcı kullanıcısının resmi

2 kez icitim hapi

Ben erkek arkadasmla iliskye grdm ve ardina ertesi gun hapi ictim 3 gun snra tekrar iliskye grdik emin deglz ama bosalms olablr dye birdaha hap aldik . Ve beim sadece 2 gun kanamam oldu . Cok korkyrm hamilemiyimdr yardim edin ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hapı 12 saat içinde kullandım ama

sürtünme yoluyla ilişki yaşadım kondomun yırtıldıgını fark etmedk ve erkek arkadaşım vajinamın üzerine boşaldı, ertesi gün hapı aldım 13 haziranda bugun 15 haziran mide bulantısı, kusma ve karnıma kıraplar giriyor. sizce hamilemiyim çok korkuyorum

Kullanıcı kullanıcısının resmi

1 senelik evliyiz fakat ilişki sonrası kondom vajinamdaydı

1 senelik evliyiz fakat ilişki sonrası kondom vajinamdaydı fakat içinde spermler azda olsa vardı sizce ertesi gün hapı kullanmalımıyım

Kullanıcı kullanıcısının resmi

merhaba ertesi gün habpını haftada bir ilişkye giriyorum ve her

merhaba ertesi gün habpını haftada bir ilişkye giriyorum ve her ilişkde ılacı kulanıyorum etkisini gösteriri değilmi laç

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Merhaba kız arkadaşımla

Merhaba kız arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik ve 1saat içinde ertesi gün ilacı kullandı. 28 Haziran'da adet olması gerekiyordu eskiden iki gün önce olurdu şuan hale olmadı hamile kalma riski varmıdır test yaptık ama negatif cıktı aklımda hamile olabilme olasılığı yatıyor yardımcı olun

Kullanıcı kullanıcısının resmi

MECBUR KALMADIKÇA KULLANMAYIN!

Merhaba, başıma gelenlerden ötürü ertesi gün hapını kullananları bilgilendirmek istedim. Bu ilac her yerde de yazdığı gibi kesinlikle %100 koruma sağlamaz mecbur kalmadıkça kullanmayın derim. Ben ilişkiden 12 saat sonra ilacı kullandım ara kanamam olmadı ve 6 haftadır regli olmadım, 2 kez gebelik testi de malesef pozitif çıktı bir umut 3 gun sonra tekrar yapcacagim kimyasal gebelik ihtimaline karsi. Ilacı aldıktan sonra nette bu şekilde yorum yapanları görüp beni mi bulacak daha önce de kullandım diyip içimi rahatlatmaya çalıştım ama sonuç ortada. O kadar korunma yöntemi varken ertesi gün hapına güvenerek ilişkiye girmeyin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Çok endiseliyim

Sistit problemi için kan tahlili yaptırdım ben ve ultrasona da girdim eğer hamile olsaydım ona baktıramİş olsam bile bir haftalık bebek farkedilirdi dEğil mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ben eşimle ilişkiye girdim

Ben eşimle ilişkiye girdim ama kızlık zarım patlamadı içine biraz sızıntı gitmiş olabilir ve kasık ağrısı var acaba hamile kalabilir miyim acil cevap bekliyorum lütfen

Pnrysn kullanıcısının resmi

ara kanama

Ara kanama olduysa hamile olunmadigi anlasilabilir mi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

10 saat sonra norlevoyu içtim

Eşimle ilişkiye girdikten10 saat sonra norlevoyu içtim.5gun sonra leke şeklinde kanamam oldu.hamile olma ihtimalim var.benim sorum size bu ilacın bebeğe herhangi bir zararı olur mu?sakatlık söz konusu olabilir mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acıll

bugun saat 3 gıbı ılşkıye grdık ıcıme speer mı kacmıs olabılr ve bu ayın 11 de adet gunum hamıle kalma ıhtımalım var mı bunun ıcın ne yapmm gerek

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yardım edin lütfen

erkek arkadaşımla yüzeysel birşeyler yasadık bakireyim spermleri vajinama değdi sildim yıkadım aradan 9 saat sonra norvelo ertesi gün hapı içtim yan etkilerini 3 gün falan gördüm ama ara kanamam olmadı yaşanılan olaydan 12 gün sonra regl oldum günümde oldum yani gebelik riskim hala var mıdır?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Geçtiğimiz gündede yazmıştım

Geçtiğimiz gündede yazmıştım norlevoyu 10saat sonra almama rağmen %15lik dilime girdim. HAMİLEYİM. 20aylık Bi kızım var şimdi ona kardeş geliyor. duygu patlaması yaşıyorum karmakarışığım. küçük Bi kızım ve minik bir bebeğim olacak.nasıl baş edeceğim bilmiyorum

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yüzeysel birşeyler yaşadık vajinama sperm değdi bakireyim

erkek arkadaşımla yüzeysel birşeyler yaşadık vajinama sperm değdi bakireyim, her ne kadar silsemde içimiz rahat etmedi ve yaşanılan olaydan 9 saat sonra norvelo ertesi gün hapı kullandım bütün yan etkilerini gördüm fakat bir tek ara kanama yaşamadım yaşanılan olaydan 12 gün sonra adet zamanlarımdı ve 12 gün sonra adet oldum hamile kalma riskim nedir ??? :(( Teşekkürler

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ishal olmak

Merhaba ,
İliski sırasında kondom yırtıldı ve 2 saat gecmeden norlevo ictim ilkini içtikten 5 dk sonra ikincisini de içtim cok su tukettim ictikten sonra. Ilacı 23 15 te içtim ve 02 40 da ishal oldum. Ilacın etkisi kaybolmus mudur tekrar almam gerekiyor mu. Cünkü ayda 1 kereden fazla tüketilmesi sakıncali diye yaziyor. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Simdiden teşekkurler

Kullanıcı kullanıcısının resmi

nişanlımla

ilişkiye girdik 3 kere içime boşaldı hemen yaz ilacını aldım ama bi kere kullandım sürekli almam gerekmiy di hamile kalırmıyım

Kullanıcı kullanıcısının resmi

etkisi kaç gün sürer

Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kaç gün daha etkisi sürer yani ilişkiden sonra ertesi gün hapı alınıp 3 gün sonra girilen ilişki için de geçerli midir ?

cihat1997289 kullanıcısının resmi

yardım edin

Mrb bn kız arkadaşımla 12 haziranda 3 kez ilişkiye girdim 3 ilişkide 5 er dk aralıklarla oldu 3 üncü ilişkiden 1 saat sonra ella 30 mg bir tablet ilaç verdim ve hala adeti glmedin midesi bulandığını başı döndüğünü hatta 3 kes kustuğunu söyledi biz 7 kez teat cubuğu yptık 6sı negatif bi taneside pozitif çıkmış geçen hafta 2 tane test çubuğunu aynı anda yapmış ilk yaptığı negatif sonra sındakide pozitif çıkmış dün gene test cubuğu yaptık negatif cıktı acaba kız arkadaşım hamilemidir ki bu arada kız arkadaşım 16 yaşında ve bn ilişkiye girdiğimiz gün hiç.içine boşalmadım ltfn yardım edin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acillacill

Hapi aldiktan yarim saat sonra tekrar iliskiye girilirse hapin etkisi olurmu ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Esimle birlikte bu hapi 5

Esimle birlikte bu hapi 5 kere kullandk toplamda bir keresunde ayda 2 kere kullabdgmzda oldu fakat bizim kafamzda hala cozulemeyen bir soru var tek bir soru ve bunun cevabini hala alamadk okuyotm okuyorum sanki bu sorudan kacma var Norlevo veya turevleri ILERIDE HAMILE KALMA RISKini dusururmu yani esim ileride hamile kalmak istese bir problem yaratirmi ????? Cok acil lutfen

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Problem yaratmaz

içine full bosaldığında hapı kullandığında sen hiç hamile olma riskin oldumu ilaç hep kurtardımı seni ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamile kalma ihtimalim varmı

hastalığımın son günü ilişkiye girdim nişanlımla kanamam olmadı ertesi gün hapı almalımıyım

Kullanıcı kullanıcısının resmi

belirsizlik zorluyor

adetim bittikten 10 gün sonra nişanlımla 24.07.2014 saat 10.30 civarı ilişkiye girdik fakat kondom yırtılması gibi bir olay yaşadık. Aradan yarım saat 45 dk geçtikten sonra norlevo adlı ilacın ilk tabletini hemen aldım ikinci tableti ise yaklaşık iki saat sonra almıştım yaklaşık ilişkiden üç saat sonra ilaçların tamamını içtim. bir kaç belirti gösterdi ama ilk defa almama ragmen kanama vs olmadı. sizce hamilelik ihtimalim var mı yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Merhabalar ben sevgilimle

Merhabalar ben sevgilimle birlikte condomsuz oldum ve bana acil eczan den korunma hapi aldi paket ella di adi eralde 1 tane hap vardi 2 saat sonra kullandim ama suan kusma oldu ama cok az ben simdi hamilemiyimdir aceba simdiden tessekurler

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Prokpektüsü okumadan ertesi

Prokpektüsü okumadan ertesi gün hapını bir tanesini içtikten sonra aradan bir saat geçince ikincisini iiçtim.Prokpektüste ikisi aynı anda içilecek diyor . Bu ilaç etkili olurmu? Yoksa tekrar ilaç almak gerekir mi?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Meraba ben bakireyim

Meraba ben bakireyim adetimden üç gün sonra erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla iliskiye girdik vajinamin üstüne bosaldi içine gitti hemen on saat sonra ertesi gün hapi aldım on gün oluyo hala normal yada ara kanamam olmadı adetime on gün var fakat iki ay oncede ayni şey oldu ertesi gün hapi aldim bi hafta sonra kanamam olmustu budefa kanamam olmadı gebelik riskim var mi lütfen acil cevap verin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Kız arkadasımla iliskiye

Kız arkadasımla iliskiye girdim kondom yırtılması yasadım ve hemen kosa kosa norlevo aldım ve içirdim kıza şuan ne olur acaba acil hamile kalırmı

Kullanıcı kullanıcısının resmi

cevap verirseniz sevinirim!

Mrb. Dun gece saat23.00 gbi esinle ilişkiye girdik. Geçen ay doğum kontrol hapina basladim. Bi kutu bitti adet oldum ve tekrar ikinci kutuya basladim. Su an dört günooldu ikinci kutuya baslatali. Esim de prezervatif ile korunuyor her zan ana dun gece icimde kaldi prezervatif. Ve Esim içime bosaldi. Hala ertesi gün hali almafim.alman gerekir mi? Yoksa doğum kontrol hali yeterli mi? Lütfen acil cevap verin!

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamilemiyim ?

merhaba.ben kurtaj oldum ve bir ay sonra cok kanamam oldu.bu olay tekrar yasanmasin diye bir sonraki ay hem korunduk hemde ertesi gun aldm. ama bir kez korunmasiz iliski oldu.disa geldi ama neolur ne olmaz ertesi gun aldm.yani bir ayda iki kez kullandim.hasta olmadm ama hala.bu aralar olmam gerekirdi.goguslerm agiriyo cok korkuyorum yine hamileyim diye.sizce durum nedir?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Risk varmidir?

Erkek arkadasim icime bosaldiktan hemen sonra yani 1 dakika sonra falan ella ertesi gun hapi aldim sizce hamile kalma riskim varmidir?

ceren123 kullanıcısının resmi

Cok acill

Erkek arkadasimla iliskiye girdim ve icime bosaldi aradan 1 dakika sonra ella ertesi gun hapi aldim hamile kalma riskim varmidir?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

cvp verırsenız sevınırım

1 hafta arayla norlevo aldım hormonlarda cokmu yukselme oluyomus ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Bidaha almamaya özen

Bidaha almamaya özen göstermelisin hormonları bozuyor etkili bir ilaç olduğu için yılda enfazla 2kere alınmalı

Kullanıcı kullanıcısının resmi

korkuyorum

Adetime 1 gün kala erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve ertesigün hapı kullandık. fakat norlevo yerine yeni bir ilaç vardı. şimdi beklenen adet günümün üzerinden 2 hafta geçti. ancak gögüs hassasiyetim ve sancım var. bunlar normal midir? yoksa hamile miyim ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

BENDE

ben de aynı şikayetteyim. ancak içime boşalma olmadı ve 3 saat içinde ilacı aldım adetim 5 gün gecikti

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ERTESİ GÜN HAPI

adetime iki gün kala ilişkiye girdik fakat içime boşalmadı. 3 saat içinde ella adlı ilacı aldık. fakat 5 gün adetim gecikti hamile kalır mıyım?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

adet

Kız arkadasimla yüzeysel ilişki taşadım 15 saat sonra norlevo içti 1 hafta sonra adet kanaması gibi kanama yaşadı 3-4 gün sürdü adeti 28 ağustosta sizce yan etkisimi???

Kullanıcı kullanıcısının resmi

turgay

Mrb ilkiliskide korundu ama ben her ihtimal e karsi ertesi gun hapi ictim sabahi ve aksami tekrar birlikdr olduk korunmadan etkisi surer mi??

Kullanıcı kullanıcısının resmi

iki saat sonra ella kullandi

Kiz arkadasimla iliskiye girdikden bir iki saat sonra ella kullandi hamile kalmismidir

Kullanıcı kullanıcısının resmi

korku

14 temmuzda adetim bıttı 18 temmuzda iliskıye girdım aynı gun 2 ilacı aldım adetım geçıkti hala olmadım ko rkuyorum evde tahlil yaptım negatıf çıktı kasıklarımda 10 gundur agrı var akıntı oluyorum aşırı ama adet olamıyorum ne olur bı bılgı verın endiselıyım

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acilllll cevap lütfennnnn

merhabalar agustosun sonunda dugunum var ve renglımın 5. günü.dogum kontrol hapına başlamam gerekıyor ancak sanırım gec kaldım bu yuzden bana onerınız ne olur.gebe kalmak ıstemıyorum..nısanlımda prezervatıf kullanmayı reddedıyor.ertesi gün hapı kullanmam yeterlı olur mu?acilllll cevap lütfennnnn

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gün bir korunma

ertesi gün bir korunma yöntemi değildir. acil durumlarda kullanılır. yılda 2 defadan fazla önerilmez. zararı var fazla kullanımın spiral doğum kontrol hapı gibi yöntemler deneyebilirsin

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Cınsel iliski(korumasız)

Erkek arkadasımla korumasız cınsel ilislıye gırdık henüz bır günümüz dolmadı ve hap alamayacagım bır ülkedeyım acıl yardımınıza ıhtıyacım var ne yapabılırım gebe kalmamak icin lütfen cvp

Kullanıcı kullanıcısının resmi

İlişikiye girdik ve e

İlişikiye girdik ve e oldugunu bilmiyoruz 1 2 saat oldu sabah hap alsa birşey olurmu hamile kalırmı yardım lütfen

Kullanıcı kullanıcısının resmi

sevgilimle surtunme yoluyla iliskiye girdim

Merhaba ben ilk kez sevgilimle surtunme yoluyla iliskiye girdim fakar sevgilim ucuncu kez bosaldiginda vajinamin icine degil ama ustune bosaldi ve vajina girisinde de biraz durmustuk ama iceri girmedi zevk suyundan ya da uzerine bosaldigi icin hamile kalmis olabilir miyim ayrica reglim bitme asamasinda 7. gunu doldu kahverengi lekeler hala gelirken hamile kalabilir miyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gun hapi aldim ama 2 3 gun sonra yine iliskiye girdik

Merhabalar sevgilimle iliskiye girdikten sonra ertesi gun hapi aldim ama 2 3 gun sonra yine iliskiye girdik ve ilac almayi unuttum bi onceki ilac koruma saglarmi acaba?? Acil bilgilendirirseniz sevinirim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hayır bir sonrakinde etki

Hayır bir sonrakinde etki göstermez

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Hayır hamile kalmazssın için

Hayır hamile kalmazssın için rahat olsun ;)

Kullanıcı kullanıcısının resmi

benim sorunum cok farkli

Ben temmuz 19 da adet oldum ve dogum kontrol hapi kullanmaya başladım. Sonrasinda hormanal bozukluk yasadigimi dusunerek agustos 6 da biraktim. 9da adet oldum tekrar yani 21 gun ustune. Agustosun 24 unu 25 e baglayan gece erkek arkadasimla iliskiye iliskiye girdik 3-4 defa icime bosaldi hepsinde ben de yaklasik 15 saat sonra ella adinda hapi aldim. Herhangi bir kanama olmadi yada lekeleme olmadi son adetimden 20 gun gecti bu hafta sonu olmam gerek diye dusunuyorum sizce hamile kalma riskim ne.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ERTESI GUN HAPINI KULLANDIM

ERTESI GUN HAPINI KULLANDIM ARA ARA KANAMAM OLUYOR VE BIR HAFTADIR GECMEDI YANETKISINDEN SAINIRIM BU DURUM ILK EFA BASIMA GELI NE YAPMALIYIM

Kullanıcı kullanıcısının resmi

yardim

merhaba ben 15 temmuzda adet oldum eylulun 4 unde iliskiye girdim arkadasim yanlisikla icime bosaldi eylulun 7 sinde ella hapi kullandim 120 saat icerisinde kullanilabiliyor.ve hic bir yan etkisini gormedim simdi hamilemiyim ? ne zaman adet olurim ? yaa ilk defa kullaniyorum lu5fen yardim edin lutfenn

Kullanıcı kullanıcısının resmi

en fazla kaç gün gecikme olur ?

merhaba adetime 2 gün kala eşimle birlikte olduk. dışarı boşaldı ama vajinaya gelmiştir belki diye ella kullandım 30 dakika içinde. adetim zaten çok düzenli değildir ama 3 aydır düzene girmişti şimdi 10 gün gecikti. sizce durum nedir:( deneyimleyip hasta olan arkadaslar yazabilirmi en fazla kaç gün gecikir

sende kullanıcısının resmi

ben reglim tam 11 12 hafta

ben reglim tam 11 12 hafta gecikti ve adet söktürücüyle söküldü endişelenmeyin ve test yapıp emin olduktan snra bi adet söktürücü alın geçmiş olsun.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gun hapi

Merhaba ayin 26 si agustos gibi iliski sonrasi ertesi gun hapi ictim bu ayin eylul 15 i Regli tarihim ve hala polmadim ufak ufakk azcik kanamalarim geliyor bunun sebebi nedir hamile kalma riski varmi regli olurmuyum cok tedirginim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ertesi günü hapı ileride gebe kalmamıza engel olur mu

Ertesi günü hapı ileride gebe kalmamıza engel olur mu acaba ? Kısırlık gibi yani

sende kullanıcısının resmi

mrb benim bi sorum olacak

mrb benim bi sorum olacak kesinlikle yumurtlama dönemim değilken sürtünme yoluyla bi ilişki yaşadım içe boşalma falan olmadı olduysa belki zevk suyu olmuştur ama sürtünmeden 2 3 saat içinde ella ertesi gün hapı aldım ve adetim 14 gün gecikti ama herhangi bir hamilelik belirtisi ve adet belirtisi yok sizce ne yapmalıyım hamilemiyim kan testi yapmalı mıyım ??? lütfen acil cevap :(((

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ihtimal varmi

Meraba ben sevgilimle surtunme yoluyla iliski yasadim ama bosalma falan olmadi daha once kimseyle birliktede olmadim 10 saat sonra ella ertesi gun hapini kullandim hamile kalma riskim varmi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Sürtünürken prezervatif yoktu ve ben hala bakireyim

Ben dün gece erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. Sürtünürken prezervatif yoktu ve ben hala bakireyim. Adet olmama da normalde 1-2 gün vardı. Daha sonra sabaha karşı iki prezervatif takarak vajinama biraz girmeye çalıştı ama tabiki içimdeyken hiçbir şekilde boşalmadı. Zevk suyuyla hamile kalınır diyorlar çok korktum. Adet olmadan bu şekilde bi ilişkiyle hamile kalabilme ihtimalim sizce nedir?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ukte kaldi

Kondomsuz iliskiye girdim . Bosalirken disari bosaldim .daha sonra iyice ustumu kuruladim ve organimi suyla yikadim ve tuvalete gidip spermlerin cikmasi icin kucuk abdestimi yaptiktan 10 dakika filan sonra tekrar iliskiye girdim sevgilim hamile kalir mi ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Yardimmm

Ben ayni ay icinde 3. Kere kullanicam cok korKuorm kisirlik yapar mi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Sadece tek hapi ictim etkisi

Sadece tek hapi ictim etkisi olmus mudur ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ella

26eylulde bir beraberligim oldu ustunden yaklisik 3.4 saat sonra ella ictim sonra yine beraber olduk icime bosaldi erkek arkadsim her ikisindede 10 ekimde adet oldum gec geldi yaklasik 2 pet dolusu adet kanamam oldu diger adetlerim daha fazla oluyodu acaba ilactan dolayimi adetim 3 gun surdu sonra lekelenme gibi geldi bir kac gun simdi ise kasiklarimda ara ra agri oluyor ve ishal var. İstahsixlik var acaba ilactan mi yoksa hamilemiyim lutfen yardimci olun

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ya ben 3 ay ignesi oldum

Ya ben 3 ay ignesi oldum korumasi yuzde kactir acaba korkuyorum hamile kalmaktan 55 günlük bebeğim var

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ay ıcınde ıkı kere gun sonrası hapı kullandım

ay ıcerısınde ıkı kere ella kullandım ya 30 gun ya 40 gun ıcınde bu adetımde gecıkme oldu 4-5 gun gectı bu haptan dolayımı yoksa hamılemıyım ...

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hap

Erkk arkdasmla iliskye girdik ve ilaci hemen ictim (ella) ve 6.gunde tekrar iliskiye girdik 1 ay icersnde 2 kez icmem gerekicek buda korurmu

Kullanıcı kullanıcısının resmi

adet gecikmesi

Merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce kondom kullanarak erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, kondom yırtık değil her şey normaldi ancak farkında olmada spermleri etrafa bulaştırmış olma ihtimalimize karşılık 12 saat içinde ertesi gün hapı aldım. ilişkimde yaklaşık 4 5 gün sora adet olmam gerekiyordu, şimdi 4 gün gecikti ve hala adet olmadım, hamile kalmış olma ihtimalim nedir?

sende kullanıcısının resmi

birkaç gün daha bekle test

birkaç gün daha bekle test yap ama ella adlı ilacı kullandıysan adet gecİkmesi yapıyor benimki 1 ay aksadı 1 ay olmadım adet söktürücüyle oldm ama seni ne kadar etkilemştr bilemem durumunu bana bildir istemediğin korktuğun başına gelmesin geçmiş olsun...

Kullanıcı kullanıcısının resmi

cok acil

Erkek arkadasimla beraber olduk iki kez ama icime bosalmadi 12 saat oldu ben ertesi gün hapi ictim bisey olur mu lutfen yardimci olun

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Aciiillll

Meraba bi sorum olacak size emin degiliz ama esim bosalmis olabilir ve biz hemen bi saat icinde ella hapini aldik suan ictim etksii olur mu

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Ben 4 sa once o haptan ictim

Ben 4 sa once o haptan ictim fakat kustum acaba o ilac etkisini gosterir mi yoksa bidaha icmek mi gerekir

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acill

Ben 4 sa once o haptan ictim fakat kustum acaba o ilac etkisini gosterir mi yoksa bidaha icmek mi gerekir

Kullanıcı kullanıcısının resmi

soru!

kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve ben dışarıya boşaldım ancak kendisi kasık ağrısı ve mide bulantısı çektiğini söylüyor ve yaklasık 4-5 gün önce oldu ilişki , ertesi gün hapı kullanmalımı, hamile kalma ihtimali nedir, ve yeni regl oldu hatta tam bittiği gündü

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acil

Mrb ilişkiye girdik ten 2 gun sonra aldim alali 10 olcak hastalanmadim normalmi nolur acil cevap

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acil bakarmısınız

Kız arkadaşımla ilişkiye girdim bugün 4 gibi yarın 4 gibi anca ilacı içirebilirim herhangi bir sıkıntı olur mu ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Bakireyim

Adet donemimin son 6-7. Gunu yuzeysel bir iliski yasadim. Sadece zevk suyu vardi yanimda bosalmadi. Bir sikinti olur mu acaba ilac kullanmama gerek var mi ? (Bakireyim bu arada )

Kullanıcı kullanıcısının resmi

sürtünme

Arkadaşlar bakire kız arkadaşımla sürtünme ile ilişki yaşadık bosalmadim kiz arkadaşım çok korkuyo hap almaya gerek var mı? Kiz arkadaşım o gün adetliydi üstelik

Kullanıcı kullanıcısının resmi

adet gecikmesi

Erkek arkadasimla brlkte olduk 2 GN içinde ertesi gün hapini kullndm 11 ekimde hastalanma tarihinde 20 kasim oldu hiçbir belirti yok halin etkisinden gecikme bukdr uzun olabilir mi idrar testinde negatif cikti ?? Lutfn yedinci olurmusuz

Kullanıcı kullanıcısının resmi

prezervatif icimde kaldı engellemismidir

ben 1 tane kullandım prezervatif icimde kaldı engellemismidir

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Bilenler lutfen yardimci olabilir mi ?

Nisanlimla iliskiye giriyoruz ama hic icimde kalmadi ama bi.kez de olsun onu yasamak istiyoruz. İliskidrn hemen sonra ilaci kullansansak hAmileligi onler mi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

bir korku

Ben ella yo kulladim yaklasik 10 gün önce regl günümü 1 gün gecti. Her hangi bi yan etki olmadi kanamam olmadi hamile olabilir miyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gun hapi aldim ama adet olmuyorum acaba hamilemiyim

Nden adet olmuyorum iliskiden hemen sonra aldim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

merak etme değilsindir

Cünku bende iliski sinrasi kullandm eve adet gunhmde 9 gun gecti hamilelk testi yaptm sonuc negatif bir doktor arkadasima bu konuyu actim ve su cwabi aldim ella tablet hap adet duzensizligi yapiyormus ve benm adet olmama iki gun var iken biz iliskiye girdik adet donemine yakin yumurtalklar kendini ice dogru cekiyormus kisacasa hamile kalma sansin 1000/1ihtimal ama sen yine gebelik testi yap

Kullanıcı kullanıcısının resmi

kız arkadasım hamilemidir ?

19 yaşındayım
1 ay içinde kız arkadaşımla 3 defa ilişkiye girdim. 1. ve 2. ilişkimde son anda dışaboşaldım.
3.ilişkim uzun surdü birden fazla boşaldım ve bir ara kendimi tutamayıp kız arkadasımın içine boşaldım. 2 saat sonra dogum kontrol hapı kullandı kız arkadasım (Microgynon)
2 gün kullandıktan sonra birdaha kullanmadı.
kız arkadasım hamilemidir?
konu hakkında bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ilacı 32 saat sonra kullandım

Merhaba erkek arkadaşımla iliskiye girdik cuma aksami 9 civarlarinda ve ertesi gün hapini pazar 3 te kullandım adetimde 4 gun once bitmişti hamile kalirmiyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ilacı yaklasik 40 saat sonra kullandım

Merhaba erkek arkadaşımla iliskiye girdik cuma aksami 9 civarlarinda ve ertesi gün hapini pazar 3 te kullandım adetimde 4 gun once bitmişti hamile kalirmiyim?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve zarı bozuldu o esanada bende tam bosalirken bi anda koltuga bosaldim ama bir 2 damla gelmiş korkusu var hamile midir veya zevk suyu gelmis olabilirhamilemi durumu olabilirmi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamile kalır mı ?

Kız arkadasimla ilişkiye girdik 2-3 santim vajinanin icindeyken zevk suyu geldi bosalmaya yakin biraktm hamile kalir mi napmam gerek acil cevappl

Kullanıcı kullanıcısının resmi

KARISTI YARDIMMMM....

ben 8 aralıkta adet oldum 3*4 gun adetım surdu 12 sınde ılıskı yasadım her ıkısınde ıcıme bosalmadı fakat rıske gırmek ıstemedıgım ıcın ılaç aldım 25 saat sonra ıctım bır ıkı saat sonra yenıden ılışkı yasadım sonra sarı yogun bır akıntım oldu ayın 17 sınde kahverengı kanaman oldu ve ve 2 gundur suruyor sımdı benım sorum su hamıle degılsem kı olmadıgımı dusunuyorum korunma yontemı olarak hap kullanmaya baslayacagım buna ne zaman basalamalıyım adet dongum nasıl oldu sımdı kafam karıstı hangı tarıhı almalıyım acıl yardım edın

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ertesi gun

Ertesi gun hapini bi ay icinde 2 defa kullanmak zorunda kaldim. Adetim duzensizlesti. Dogum kontrol hapi kullanmaya baslicam ama adet olamiyorum ne yapmam gerek.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Acil cevap

kız arkdaşımla ilşkiyte girdikten 3 saat sonra ELLA isimli ertesi gün hapı kullandı ama hapı kullandıktan sonra adet falan olmadı. yani daha açıkça sorayım. kız arkdasım adet olduktan 3 gün sonra ilişkiye girdik. condom patlaması sonucu içine boşaldım. ama 3 saat içinde ELLA isimli ertesi gün hapını kullandı ama adet yada kanama falaan olmadı ardan 1 hafta gecti hamile kalma riski varmı ?

Yimran007 kullanıcısının resmi

Ella kullanmalı mı

Kız arkadaşımla ilişki yaşadık sürtünme oldu boşalmadım zevk suyu geldi şüphelendik içeri girdi diye ve ilşki tarihi dün adet zamanı ise bugün ella kullanmalı mı hamilelik olasılığı ne

Kullanıcı kullanıcısının resmi

hamile kalma olasılığı

Mrb ben yaklaşık 6 yıl yasmin kullandım ve haziran ayından itibaren içmiyorum doğal yollarla eşim korunmakta idi. Fakat ayin 25 inde adet oldum bitti son gün ilişki yaşadık yaklaşık 4 veya beşinci gün içime boşaldı ve ben 24 saat oldu ertesi gün hapı almadım olmaz diye düşünüyorum ya olursa ihtimalide varsa ilaç en etkili kaç gün içerisinde alınırsa olur acaba yada o kada

Kullanıcı kullanıcısının resmi

sarhoştum hatırlamıyorum :)

Hocam kolay gelsin sevgilimle ilişkiye girdik boşalmadığımı hatırlıyorum
fakat bazen hani azıcık ucundan sperm gelir ya zevk suyu kadar en fazla o olmuştur
aradan 3 gün geçti . o ufacık çıkanla hamile kalablirmi ve ilaç vs iş görürmü

Kullanıcı kullanıcısının resmi

meraba

Dun erkek arkadasimla iliskiye girdik ve erkek arkadasim 1 bucuk saat boyunca durmadi ve o surede hic bosalmadi bir bucuk saat sonra bosaldi icine zevk suyu akmistir buyuk ihtimal sizce hamile kalirmiyim acik eczanede ypk bugun ilac alamiypm anca yarin alabilitim sizce ne yapmaliyim lutfen yardimci olun

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ella

kız arkadaşımla sürtünmeyle ilişkiye girdik prezervatif vardı fakat en başta başı vajinasına değmiştir ve zevk suyu akmıştır korkusuyla ella içti sizce hamile kalırmı

Kullanıcı kullanıcısının resmi

acil

İlişkiden 4 saat sonra hapı kullandım ve uç dört gün sonra çok az kanama oldu nokta seklinde uç gün boyunca boyle oldu normalde 9 veye10nu gibi adet olmam lazim ama ilacın etkisi diyordu geciktirir eğer 7 günü geçerse test yaptırın yazıyı ben 9 gün geciktim dun bas dönmem ve bugün mide bulantim oldu sizce hamile miyim ?

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Korkuyorum

Erkek arkadaşımla bir ay içerisinde 3-4 defa ilişkiye girdim. Ve 2 defa ertesi gün hapı kullandım. Adetimin günü geldiğinde fazlasıyla ağrı çektim ve baktığımda kahve rengi sıvı gördüm. Aradan bir kaç saat geçti adet kanamam normale döndü. Ama sonra kesildi Sizce hamilemiyim

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Acil

ben 2hafta önce ilişki sonrası ella hapını içtim 3 günce tekrardan ilişkiye girdim ilaç almam gerekiyor ayda 2 sefer kullanmış olucam peki bu benim hamile kalmamamı gerÇekleştirir mi

Kullanıcı kullanıcısının resmi

norlevo hapı alayimmi

Arkadaşlar merhaba ben dun erkek arkadaşmla ilişkiye girdim ve ilişki sırasında kanama geldi ama tam olarak içine girmedi ve korunmadik ama dısariya akitti hamile kalirmiyim norlevo hapı alayimmi yardimci olu adetim de ayin 22sinde basliyor

Kullanıcı kullanıcısının resmi

arkadaşlar ben bu konuda

arkadaşlar ben bu konuda tecrübe sahibi olduğumu düşünüyorum ve bilgimi paylaşmak isterim öncelikle bir bayan kanama döneminde cinsel ilişkiye girdiğinde ki 2 tarafında zevk alması mümkün değil nasıl bi iştah var bilmiyorum sizde içine boşalsa dahi hamile kalmazsınız niye çünkü kanama demek adet görmek diğer anlamda rahimdeki pislikleri ve döllenmenin olmamması vucudun bakımı demektir. çok zordur bu dönemde hamile kalınması ama içinin rahat etmesi için 20 tl ver ertesi gün hapını kullan duşunu al ve yastığa başını gönül rahatlığı ile koy ve bir daha ki seferede çok dikkat et zevk dammardan çıkarsa çocuk olma ihtimali yüzde 90 dır unutma . . .

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Kadınlar kanama dönemlerinde

Kadınlar kanama dönemlerinde de gayet istekli olabilirler. Erkek bu konuyu sorun olarak kabul etmiyorsa, iki taraf da zevk alarak ilişkiye girebilir.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

Biraz geç olacak ama her

Biraz geç olacak ama her ihtimale karşı hap kullanmanda yarar var. Şu anda norlevo piyasada bulunmuyor sanırım yaklaşık 50tlye ella diye bir hap var onu alabilirsin. Ama ilişkiden sonra 5 güne kadar kullanılabiliyormuş.

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ella ertesi gün hapı

mrb arkadaşlar. eşimle normal bir cinsel birliktelik yaşadık ama gel görkemlii prezervatifimiz kaydı bosaldiktan sonra çıktığını farkettfarkettik.icinde sperm vardı ama korkudan hemen 45 dk içinde ella kullandim.ilaci aldiktan sonra herhangi bi kusma kanama olmadi ama adetim 4 gün geçti. Hamilelik adına da her hangi bir belirti yok.sizce tedirgin olmalimiyim.ccevaplarinizi bekliyorum :((

Kullanıcı kullanıcısının resmi

ellaaaaaa

kız arkadaşımlan ilişkiye girdim korumasız ertesi gun hapını aldıktan 3 saat sonra kanaması oldu acaba neydendir bilgilendirirseniz cok sewinirim aradan bi hafta gecti kız arkadasım cok halsız we mide bulantısı war neydendir acaba
cwbınız icin tşkurler

Kullanıcı kullanıcısının resmi

SANCILAR

arkadaşlar ocağın 26 sında ilişkiye girdim ve 24 saat sonra ella ertesi gün hapini içtim normalde her ayin 17 si ve 26 sında adet olurum ama daha bisey olmadım ilk zamanlar kasığım ve karnım ağrıyordu ama günden güne geçmeye başladı. İlişkiden 2 hafta sonra kan testi yaptırdım bisey çıkmadı sadece şekerim biraz çıkmaz bu kadar 3 tane test kullandım hep negatif çıktı. Ama ilişkiden 1 ay sure geçmesine rağmen simdi bu hafta ve geçen haftadan itibaren karnıma sancı giriyor ve kipirdayamiyom donup kaliyom bu sancılar neyin onu anla arkadaşlar ocağın 26 sında ilişkiye girdim ve 24 saat sonra ella ertesi gün hapini içtim normalde her ayin 17 si ve 26 sında adet olurum ama daha bisey olmadım ilk zamanlar kasığım ve karnım ağrıyordu ama günden güne geçmeye başladı. İlişkiden 2 hafta sonra kan testi yaptırdım bisey çıkmadı sadece şekerim biraz çıkmaz bu kadar 3 tane test kullandım hep negatif çıktı. Ama ilişkiden 1 ay sure geçmesine rağmen simdi bu hafta ve geçen haftadan itibaren karnıma sancı giriyor ve kipirdayamiyom donup kaliyom bu sancılar neyin onu anlayamadım hâla hapin yan etkileri midir lütfen cevap verin bu sancılar beni korkutuyor işte lütfen?? yamadım hâla hapin yan etkileri midir lütfen cevap verin bu sancılar beni korkutuyor işte lütfen??

Kullanıcı kullanıcısının resmi