Ertesi Gün Hapı ve Merak Edilenler

Bize en çok sorulan sorulardan biri de ertesi gün hapı. Özellikle ertesi gün hapının kullanımı, yan etkileri ve tam olarak hangi durumlarda kullanılması gerektiği merak ediliyor. Birçok farklı kaynakta güvenilir olmayan, kim tarafından yazıldığı bile belli olmayan bilgi ve yorum mevcut. Bu ciddi duruma bu makalemizde değinmek istedik.

Ertesi Gün Hapı Reçetesiz Satılabilecek Mi?

Ertesi gün hapı nedir?

Ertesi gün hapı, istenmeyen gebelikleri önlemek için sadece acil durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Bilinenin aksine ertesi gün hapı bir doğum kontrol yöntemi değildir.

Ertesi gün hapı kullanmayı gerektiren acil durumlar nelerdir?

  • Korunmasız cinsel ilişki;

  • Cinsel ilişki sırasında prezervatifin yırtılması / delinmesi / kayması;

  • Cinsel ilişki sırasında spiralin (rahim içi aracın) yerinden çıkması;

  • Doğum kontrol hapının unutulması;

  • Tecavüz.

Bu saydığımızdurumlar kişilerin doğum kontrol yöntemi uygulayamadıkları ya da uyguladıkları doğum kontrol yönteminde sorun yaşadıkları durumlardır. Böyle durumlarda istenmeyen gebelikleri önlemek için çok kısa bir süre ve sınırlı sayıda imkan vardır.

Ertesi gün hapı ne zaman kullanılır?

Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişki sonrasında ne kadar erken kullanılırsa, gebeliği önleyici etki de o kadar başarılı olur. Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişki sonrasındaki 72 saate kadar alınabilirse de korunmasız ilişkiden sonraki ilk 12 saat içinde alınması en çok tavsiye edilendir.

Ertesi gün hapını ilk 72 saatten sonra alırsam gebeliği önleyebilir miyim?

Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil. Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişkiden sonra ne kadar erken –tercihen ilk 12 saat içerisinde- alınırsa gebeliği önleyici etkisi de o denli yüksek olur. Korunmasız ilişkiden sonra geçen zamana bağlı olarak gebeliği önleyici etkinlik azalır. İlacın ilk 72 saatten sonraki etkinliği ise bilinmemektedir.

Ertesi gün hapı gebeliği kesin önler mi?

Yapılan klinik çalışmalarda, ülkemizde bulunan ertesi gün hapının gebeliği %85 önlediği gösterilmiştir. Ancak ilacın bu etkisini gösterebilmesi doğru kullanılması ile yakından ilişkilidir.

Ertesi gün hapının doğru kullanımı nasıl olmalıdır?

Ertesi gün hapı korunmasız cinsel ilişkiden sonra mümkün olduğu kadar çabuk, en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır. İlacın kutusundan çıkan 2 tablet aynı anda ve 1 bardak su ile birlikte alınır. İlaç alımı sonrasındaki 3 saat içerisinde kusma veya ishal meydana gelirse ertesi gün hapı alımı tekrarlanmalıdır.

Ertesi gün hapı gerçekten işe yarar mı?

Herhangi bir doğum kontrol yönteminin kullanılmaması veya kullanılan doğum kontrol yönteminin sekteye uğraması dünyanın sonu değildir. Eğer elinizi çabuk tutarsanız hala gebeliği önleyebilirsiniz. Bunun için önünüzdeki ilk 72 saati çok iyi değerlendirmeniz gerekir.

Gebelik ilişki sonrasında hemen gerçekleşmez. Döllenmenin gerçekleşmesi ve döllenmiş yumurtanın rahme tutunması için birkaç gün geçmesi gerekir. Bu yüzden korunmasız ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanmak gebeliği önlemek için geç değildir.

Pek çok kişi ertesi gün hapını ilişkiden sonra yalnız 1 gün içinde alabileceğini zannetmektedir. Oysa ki ertesi gün hapı; ilişki sonrasında en yüksek korumayı ilk gün kullanıldığında sağlamakla birlikte, ilişki sonrasındaki 3 güne (72 saate) kadar kullanılabilmektedir.

Eğer ertesi gün hapınızı doğru şekilde ve ilişkiden sonra mümkün olduğu kadar çabuk kullanırsanız, ertesi gün hapınızın gebeliği önlemesi kuvvetle muhtemeldir. Ancak şu gerçeği de göz ardı etmemek gerekir, ertesi gün hapı uygun şekilde kullanıldığında %85’lik bir koruma sağlar.Gebelikten tamamen korur demek mümkün değildir.

Ertesi gün hapının koruma sağladığı nasıl anlaşılır?

Eğer ertesi gün hapını doğru şekilde kullandıysanız ve adetiniz beklediğiniz tarihlerde her zaman olduğu gibi (kanamanızın miktarı, rengi, kıvamı, vs. bakımından) gerçekleştiyse; ertesi gün hapının gebeliği önlemede başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Bazen stres, ertesi gün hapı kullanımı gibi nedenlerden ötürü adet kanaması gecikebilir. Eğer adet kanamanız beklediğiniz tarihten birkaç gün sonra dahi gerçekleşmezse, gebelik ihtimalini göz önüne alınız ve test yaptırarak kesin sonucu öğreniniz.

Ertesi gün hapı kullanmanın ne gibi riskleri vardır?

Ertesi gün hapı kullanımı herkes için uygun olmayabilir. Eğer;ertesi gün hapının bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa,kullanacağınız ertesi gün hapı ile etkileşebilecek ilaçlar kullanıyorsanız veya gebeyseniz ertesi gün hapı kullanımı sizin için uygun olmayabilir.

Gebelik veya ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerji varlığında ertesi gün hapı kullanılmamalıdır. Diğer durumlarda ise ertesi gün hapı kullanılmadan önce mutlaka doktora veya eczacıya danışılmalıdır.

Ertesi gün hapının yan etkileri nelerdir?

Ertesi gün hapı kullananlarda en sık görülen yan etkiler; mide bulantısı, karın ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, baş ağrısı ve ara kanamadır. Ayrıca meme hassasiyeti de görülebilir.

Yukarıda saydığımız yan etkiler ertesi gün hapı alımından sonraki birkaç gün boyunca görülebilir. Ancak şunu da belirtmemizde fayda var ki, yan etkiler ilacı kullanan kişilerde görülme ihtimali olan etkilerdir. İlacı kullanan herkesde görülmedikleri gibi görülmeleri de gerekmez.

Ara kanamalar bazen damla halinde veya düzensiz şekilde olup gelecek adet dönemine kadar sürebilir.Bazen de adet tarihinde değişiklik olabilir. İlacın bir yan etkisi olarak, adetin beklenen tarihten birkaç gün önce veya sonra gerçekleşmesi normaldir. Ancak adet kanamanız beklediğiniz tarihten birkaç gün sonra dahi gerçekleşmezse gebelik testi yaptırmanız faydalı olur.

Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kanama olmaması, hamilelik belirtisi midir?

Ertesi gün hapı kullanımı sonrası görülen kanama ilacın bir yan etkisidir. Her bayanda görülmemekle birlikte görülmesi de gerekli değildir. Ertesi gün hapı kullanımı sonrası kanama olmaması ilacın gebelik önleyici etkisini etkilemez. Kanama, ilacın etkinliğinden bağımsız bir yan etkisidir.

Ertesi gün hapı ayda kaç kere kullanılabilir?

Ertesi gün hapı korunmasız ilişki sonrası kullanılır.Böyle bir durumda her korunmasız ilişki sonrası ertesi gün hapı alabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz ancak bu doğru bir düşünce değildir. Ertesi gün hapı ayda 1 defadan fazla kullanılmamalıdır. Aksi takdirde vücudunuza fazla miktarda hormon yüklenmesine sebep olursunuz. Bu durum ise adet düzeninizde ağır bozukluk meydana getirebilir.

Ertesi gün hapı istenmeyen gebelikleri önlemek için sadece acil durumlarda kullanılmalıdır. Eğer ayda birkaç kere ertesi gün hapı kullanımına ihtiyaç duyuyorsanız, ilişki öncesinde veya sırasında kullanılan doğum kontrol yöntemlerini [doğum kontrol hapları, prezervatif (kondom), spiral, vb.] öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

http://www.ilacpedia.com/gebeligi-onleyici-yontemler-aile-planlamasi-yontemleri

Ecz. Z. Kübra Özden

192 Cevap

bursalıkaptan kullanıcısının resmi

gebelik

biz ilişkiye girdik ve yanlışlıkla kondom yırtıldı ve sperm kaçtı fakat hapı hemen yarım saat içinde aldı sevglim sizce hamile kalmışmıdır bu ilaç kesin çözüm müdür ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

evet

evet

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

evet

evet

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

erkek arkadaşımla ilişki ye

erkek arkadaşımla ilişki ye girdik ve iki kez içime boşaldı aceba bi sorun olurmu korunmadık ben norlevo alsam etkisi olurmu gebeliği önlermi lütfen bi cevap bekliyorum acil:(

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı kullanımı

Norlevo ertesi gün hapı ile ilgili detaylı bir soru şurada cevaplanmış, bakabilirsiniz: http://www.ilacpedia.com/soru/norlevoya-guvenilirmi

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

adamsın

adamsın çok sağol yüreğime su serptin

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

sorun olur tabi içine

sorun olur tabi içine boşalmış :)

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kız arkadaşımla ilişkiye girdim

kız arkadasımla cumartesi ilişkiye girdim pazartesi günü ilacı aldı etkisini göstrir mi bu hap

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

gösterir kardeşim

gösterir kardeşim

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Sıkıntı Yok

Sıkıntı etmene gerek yok kardeşim...

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo aldıktan sonra kanama

norlevo aldıktan sonra kanama oldu şimdi adet günüme göre mi 28 sayacağım yoksa o kanamaya göre mi?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo aldıktan sonra kanama

norlevo aldıktan sonra kanama oldu şimdi adet günüme göre mi 28 sayacağım yoksa o kanamaya göre mi?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

bu norlewodan ben ayda iki

bu norlewodan ben ayda iki kez kullanıyorum ewliyim we başka korunma yöntemide kullanmıyorum. bu hap ilerde gebe kalma olasılığımı düşürürmü acaba ?? şu an gebe kalmak istemiyorum eşim istediği için bu korunma yönteminden haberi yok başka ne türlü yöntemler deneyebilirim yardımcı olabilirmisiniz acaba ???

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Norlevo kesinlikle bir doğum

Norlevo kesinlikle bir doğum kontrol yöntemi değildir

reistek kullanıcısının resmi

merhabalar yardımı ıhtıyacım var

selamlar ılıskı sonrası kullanıldı ılac 48 saat ortalma olarak ve adet dönemı gecıktı olmadı su zamana kadar acaba sebebı nedır ve nasıl bı sonucla emın olabılırız

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

76 saat sonra doğum kontrol hapı aldım

erkek arkadaşımın elinde biraz sperm varmış ve elini vajinama götürdü 76 saat sonra ilaç yasmin aldım 7 gündür kullanıyorum reglimde düzensiz ve hala olmadım sizce hamile miyim?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Saçmalamayın lütfen

Saçmalamayın lütfen

b.erten kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

merhaba adet döneminin hemen sonrasında ilişkide kondom yırtılması oldu ertesi gün hapı kullandım 1 hafta sonra kanamam başladı günlük bir ped kanama yaşıyorum ve yaklaşık 2 haftadır devam ediyor bu normal bir yan etkimidir,
şimdiden teşekkürler

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi Gün Hapi Etkisi

Ben 18 yaşindayim sevgilimin vajinasinin üzerine boşaldim 24 saat icinde bu hapi kullandik sizce gebelik durumu olur mu vajinal kanala bir müdahalede bulunmadim sadece sürtündük

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

cevap aldıysan banada ilet

selam kardeş cevabı alabildiysen banada ilet nasılmış ? aynı şey bende de oldu?

hazoaqu kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

merhabe ben 18 yaşındayım erkek arkdaşımla birlikte olduk. azda olsa vajinamın içine boşaldığı söyledi. ilişkiden 21 22 saate sonra ertesi gün hapı kullandım. kanama olucağını söylediler ama kanama olmadı sadece akıntım oldu. adetimin gelmesinede 2 3 hafta var. yardımcı olurmusunuz bana.

foggyy kullanıcısının resmi

Norlevo için lütfen yardımm

Sevgilimle ilişkiye girdik ilişkiden sonra norlevo hapının 1 tanesini attım ertesi gün tkrr ilişkiye girdik ve diğer hapı kullnadım ilişkiye girmeden 3 gün önce doğum kontrol hapı atmya başladım adet olmama yakın olduğu için adet geciktirci hap kullandım.Adet olmam gerekiyordu ama üzerinden 4 gün geçti sizce hamilemiyim yoksa ilaçlar adet düzensizliği yapıyormu ne yapmalıyım lütfen yardım edin..

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

isteksiz ilişki

slm arkadaşlar 3 gün önce bi bayanla beraber olduk vajina sına boşaldım 2 kez o bişe olmaz dedi ama ben çok gerginim bu konuda çok yardımcı olurmusunuz 20 dakika sonra doğum kon türol hapını aldı yardım larınız için tşkler acill

denizhayat kullanıcısının resmi

norlevo sonrasi kanama adet mi?

Bilgisi olan yardim edebilir mi??
16/17 mart gunlerinde adetim başladı.Bir hafta sonra 24'ü 25'e baglayan gece erkek arkadasimla beraber oldum,korunmasiz içeri boşalma oldu.Ayni gun hemen norlevo alip ictim,tahminen 12 ile 15 saat arasi içmişimdir.Hicbir yan etkisini yasamadim.Fakat korkum gecmedi.İki gündur sabahlari hafif sanci ve lekelenme seklinde kan geliyordu bugun üçüncü gün sanki normal adet oluyor gibi kanamam artarak devam etmeye basladi,agri ve sancım da var ayni adet oldugumdaki gibi.Merak ettigim bu kanama (1 hafta) erken adet midirBen adetimi 9/10 nisan gibi bekliyordum.?Yoksa implantasyon kanamasi midir?Bu kanamayi adet kanamasi kabul edip bugun dogum kontrol hapina başlayabilir miyim?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

cevap: norlevo sonrasi kanama adet mi

Merak etmeyiniz.Ben kız arkadışmla birlikte oldum. prezervatif yırtıldı.gittik norlevo aldık. sadece güvence olsun diye. kullandı kız arkadaşım. 2 3 gün sonra adet olduğunu söyledi. 2 hafta erken olmuştu ki son derece normal. erken adet ve ara kanamalar görülebilir. adetiniz 1-2 hafta erken ya da geç olabilir.

Ek bilgi: Sevgilim daha önce 3-4 hafta geç adet oldu. Hamilelik diye bişey yoktu. rahat olun norlevo %85 sizi korur. :) sağlıklı günler

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesı gun hapını aldıgınız ıcın normaldır agrı sancı kanama..

adet goruyorsunuz normal.. ılac etkısını gosterdıgının belırtısı dıyebılırız..

vierda kullanıcısının resmi

Norlevo işe yarıyor mu ?

Sevgilim ile ilişkiye girdim ve prezervatif yırtıldı içine boşaldım bu olay oldukdan hemen 20 dakika en fazla geçtikden sonra norlevo ilacını kullandık 1 paketin içinden 2 tane hap çıktı ve 1 bardak su ile içti sevgilim hamile kalır mı ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ihtimali az.

%85 kalmaz. %15 kalabilir. ama tek boşalmada çocuk sahibi olan az sayıda insan var. spermlerin yumurtalığa ulaştıysa işiniz kadere kalmış :)

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapını aldıktan 8

Ertesi gün hapını aldıktan 8 gün sonra kanamam başladı fakat bu kanama adet kanaması kadar yoğun değil. 10 gün oldu hala devam etmekte sizce bu normal midir ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Normaldir merak etmeyin.

Normaldir merak etmeyin. Benim kız arkadaşım norlevo yüzünden 2 hafta erken adet olmuştu.adet oluyorsanız sıkıntı yok. Ara kanamalar yaşayabilirsiniz. Bu konularda tecrübeliyim ve daha önce çok korku yaşadım. sizin telaaşlanmanıza gerek yok. Eğer hiç kan gelmezse doktorunuza başvurun. :)

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Tecrübeliyim dediğiniz içi

Tecrübeliyim dediğiniz içi soruyorum kız arkadaşımla dün gece ilişkiye girdik ve prezervatif kısa bir süreliğine içinde kaldı fakat hemen alı attım herhangi bir boşalma olmadı,adetinin 1 hafta önce bittiğini söyledi sizce hamilelik riski var mı? norvelo kullanmalımı?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Etkili olmuş mudur?

Sevgilim ile sürtünme şeklide birlikte olduk. Sevgilim bakire. Spermlerin vajinasına bulaştı. Ama hemen duş alıp temizledi. 15-16 saat sonra tedirgin olduğumuz için norlevo kullandı sizce kesin etkili olmuş mudur? Yardımcı olursanız seviniriz

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

hasta oldum ama

norlevoyu ıctıkten sonra 3 mayısta bekledıgım hastalıgı 29 nısanda oldum karın agrısıyla geldı normal adet kanaması gıbıydı buna dayanarak dogum kontrol hapına basladım bugun 3.gun fakat sankı adet kanamam bıtmıs gbı benm normalde 5-7 gun arasında degişir adetımın uzunlugu. Acaba bu adet kanaması degıl mıydı ? bosu bosuna mı dogum kontrol hapına başladım bu hap korumaz mı olası bı ilişkiyi lütfen bılen varsa ve yardımcı olursa sevınırım

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Iliski oncesimi hap

Iliski oncesimi hap kullanmayaliyim yoksa sornami ? Hangisi daha doru

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo ilişkiden ''sonra''

norlevo ilişkiden ''sonra'' en geç 72 saat içinde kullanılır.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kiste zarari var midir

3 cm boyunda yumurtalik kistim var . Ertesi gun hapinin kiste bi zarari olur mu acaba? Hic boyle bi bilgi almadim bununla ilgili bi makale yok sanirim

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

yardımmmmmmm:(

sewgılımle ılıskıye gırdıkk ve benım kızlıgım bozulduu icime bosaldı ertesı gun bu hapı kullandım fakat 3 saat sonra kustum :( lutfen bana bırsey soyleyın hamıle kalırmıyımmm

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

eğer kustuysan ilacı atmış

eğer kustuysan ilacı atmış olman gerekiyo bildiğim kadarıyla arkadşım

Dumtaktak kullanıcısının resmi

Merhaba , norlevo kullandım

Merhaba , norlevo kullandım aradan 1 saat sonra tekrardan bi aksilik yaşadık prezervatif yırtıldu , ve eşim içime boşaldı. Tekrardan norlevo kullanmalımıym yoksa daha önce kullandığım norlevo etkisini gösterirmi?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

yan etkisimi

erkek ardaşımla ilişkiye girdik ama boşalma olmadı içime her ihtimale karşı bu hapı kullandım fakat hala mide bulantım hafif baş dönmem var sizce yan etkisimi bu doktora gitmelimiyim ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

söylemeyi unutmuşum bide mide

söylemeyi unutmuşum bide mide yanmam mevcut

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

hamilemiyim??

hastalığımın ikinci gününde ilişkiye girdim. korunmustu erkek arkadasım fakat sonrasında kondom sıkıstı cıktı ve azda olsa sperm vagınama geldı. hemen sıldık ve ertesı gunu hapını hemen gıdıp alıp en gec 1 saat ıcınde kullandık. 2 hafta sonra 2 gun suren kahverengı akıntım oldu. ve okdr sonrasında hasta olmadım 1 hafta gecıktım sızce hamılemıyım ? bu durum basına gelen varmı ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

arkadaslar hasta oldum.

arkadaslar hasta oldum. yapmanız gereken sakın olmak. ve rahatlamak stres yaptıkca hasta olmama surenız artıyor. erkek arkadasınız sıze destek olmalı ve sakın olmalısınız

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

yardımmm

arkadaslar sevgilimle sürtünerek birlikte olduk üzerime boşalma bile olmadı ben bakireyim sevgilim tedirgin oldugu için bana zorla norlevo içirdi bende içtim hiç bi yan etkisini görmedim ama kafama cok takılıyor benım kızlıgıma bi zararı olmusmudur içmez olaydım:(:(

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı yardimm

Arkadaslar sevgilimle birlikte olduk 3 kez icime bosaldi aradan 2 saat gectikden sonra hmen tok karna hapi aldim işe yaramis midir ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo

Kizlik zari bozulmadan sevgilim vajinamin tam on kismina bosaldi 2. Gun norlevo aldim hamilelik riski var midir lutfen yardimmm :/

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

yardım lütfen !

adetime 10 gün kala ertesi gün hapı kullandım aradan 3-4 gün sonra kahverengi renkte kanamalarım oldu ve adet günüm geldiğinde normal kanama seklinde devam etti fakat 10 gündür bu sekilde devam ediyor adet günümün bitmesine 3-4 gün var bunun sonucunu cok merak ediyorum yardımcı olur musunuız ?

minimamoralia123 kullanıcısının resmi

yardım

Merhaba, 20 yaşındayım ve adetimin başlangıcından 19 gün sonra erkek arkadaşımla cinsel ilişki yaşadım.
Her zaman dikkatliyizdir ve prezervatif ile korunuruz. Fakat nasıl olduğunu hala anlayamadık, arkadaşım boşaldıktan sonra
içimden çıkarken prezervatif çıktı ve bütün döl içime aktı. 5 saniyede hemen farkettik ve ben ayağıya kalkıp zıpladım, ıkındım
çoğu döl dışarı aktı ve sonra kendimi yıkadım, 45dakika-1 saat içinde de 2 norlevo hapını art arda içtim. Ek bilgi olarak
erkek arkadaşım 3-4 saat öncesinde ve 1 gün öncesinde masturbasyon yolu ile boşalmıştı. İlk defa böyle bir şey başımıza
geldi, çok panikledik ve ben hapları içeli tam 22 saat oldu fakat hala içimi rahat ettiremiyorum. Prezervatifin çıkması, sevgilim
boşalmadan 10 saniye kadar önce pozisyon değiştirmiş idik, o an da olmuş olabilir bu durumda içimde iken boşalmış olabilir.
Lütfen yardımcı olun, gebe kalmış olma ihtimalim nedir? Her halukarda adet olduktan sonra test yaptırmayı düşünüyorum... Teşekkürler.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

yardım

senın olayın farklı sen o ılacı hemen aldıysan sıkıntı yok ben bu konularda cok dııkkat ederım prezervatif kullandıysan eger sorun yok sen prezervatıf sız ılıskıye gırseydın ıcıne bosaldıı an zaten sen o hapı hemen alsan dahı etkısını yıtırıo yanı hamıle kalma gıbı sansın olmuo

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kız arkadaşımlar korunmasız

kız arkadaşımlar korunmasız ilişkiye girdim ve 3 defa içine boşaldım ertesi gün hapı aldı işe yararmı boşalma miktarıyla ilacın ilgisi var mı acaba

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

yardımcı olun

erkek arkadasımla ilişkıye gırdık adetımın bıttıgını dusunmustuk ama bıtmemıs içime boşaldı bnde ıkı tane doğum kontrol hapı yuttumm ismi yazz sizce etkılı olur mu norvelayıda kullanmam gerekır mı?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ilişkiye gırdık kondom

ilişkiye gırdık kondom yırtıldı 10 gün oldu ertesi günü hapını ıcsem etkisi olurmu hamıle kalmak ıstemıyorum

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ilaç ayda 1 kere ama etki süresi nedir?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve hap içti ama 6 gün sonra tekrar ilişkiye girdik tekrar ilaç alması gerekir mi?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

bakireyim

bakireyim ve sevgilim vajinamın üstüne boşaldı ben ne olur ne olmaz diye norlevo aldım bunun bana bir zararı olurmu?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

acil önemli

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik 4 kez boşaldım ve norlevo içti ama 6 gün sonra tekrar ilişkiye 4kez boşaldım girdik tekrar ilaç alması gerekir mi?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

Merhaba,
Ertesi gün hapı aldıktan sonra iki kere yumusak olucak şekilde büyük tuvalete çıktım ilaç etkilesiminde problem olur mu?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kaç boşalmaya kadar korur

Arkadaşlar merhaba
ertesi gün hapı kaç kere boşalmaya kadar koruyor bilen varmı ? Her hangi bir sınırı varmı ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo kullandım ama adetim dört gün gecikti

adetim bittikten bir gün sonra ilişkiye girdim. eşim içime boşaldı . yarım saat içinde norlevo kullandım ama adetim dört gün gecikti dün hassas gebelik testi yaptım sonuç negatif. fakat ben hamile olmaktan korkuyorum.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Norlevo kullandım acaba

Norlevo kullandım acaba reglımde erken yada gec olma Durumum olur mu ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ara kanama

Merhaba. Yaklasik 2,5 hafta once regl oldum,bitmesi gereken tarihte bitti. Bittikten birkc gun sonra erkek arkadasimla korunmadan iliskiye girdik ve icime bosaldi. 12 saat icerisinde norlevo kullandim fakat birkac gun sonra tekrar regl oldum. Yukarida bahsedildigi gibi damla seklinde veya az degil hatta normalden daha sik bir sekilde geliyor. Geldigindeyse baya kaniyor. 4 gundur boyle sancili bir regl yasiyorum. Nedeni ne olabilir bir tehlike var mi acaba? Bu arada 4 aydir ayda bir defa norlevo kullandim. Her defasinda iliskiden hemen sonra ve iki hapi birlikte aldim fakat sonuncuda 10 saat kadar sonra ictim. Hamile degilimdir degil mi?

defne nihal kullanıcısının resmi

norlevo

merhaba nişanlım ile 1kasımda anal yolla yakınlaştık hemen 2 saat içinde norlevo içtim ve 7 kasımda lekelenme oldu aynı zamanda adetimin olma zamanıydı ve 8 kasımda da kasık ağrısı ile adetim başladı ve iki üçüncü günleri her zamanki gibi yoğun birşekilde oldu 12 kasımda dabitti ama midem ve göbek deliğimin üztünde kalp atımları gibi pıt pıt atım oluyo çok strest te yaptım lütfen yardımcı olun yani ilacı kullandıktan sonra zamanında adetm olması iibirşey değilmi hamilelik gibi birdurum söz konusu değildir demi bu göbeğimdemeydana gelen atımlr ne olabilir lütfen yardım edinnn

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

tam belli değil ama 1

tam belli değil ama 1 haftalık hamile olabilirim bu durumda ertesi gün hapı işe yararmı

asyaalel kullanıcısının resmi

.

merhaba adetimin bittiği gün erkek arkadasımla ilişkiye girdik ve içime boşaldı 2 saat sonra norlevo aldım ama 3 gün sonra kan geldi ağrı oldu yardımcı olursanız sevinirim

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Şüpheliyim

Bundan 2 hafta önce ilişkiye girdik fakat ıcıme boşalma korkusu var sevgılımın şuan aşırı iştah gögüslerde hassasıyet bugunde bulantım oldu sabah yorgun gıbı hıssedıyorum bnun sebebı hamilelik ollmak olabilirmi

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

hap sonrası kanama

sürtünme yolu ile ilişkiye girdik ve kız arkadasımın sadece bacak ile vajinasının birlesen yerine bosaldım.5 6 saniye içerisinde hemen sildik kuruladık . içi rahat etmediği için 6 saat ıcerısınde ertesi gün hapı aldı. ancak ayın 12sinde biten adet kanaması, 13ünde girdiğimiz ilişki ve hap içmesi oldu. sorum şu bugun yanı 18 aralıkda bir anda kanaması basladı adet gibi ve ağrısı hiç yok. kanama olduğuna göre hamilelik yoktur ? ve bu kanama ne zaman durur ve ne yapmamız gerek?

teşekkürler..

semih0066 kullanıcısının resmi

aciiiiiiiiiilllllllllllll yardım norlevo

sevgilimle yüzeysel ilişki yaşadık içine boşalmadım arka popsuna boşaldım ver adet döneminin başlamısına cok az kalmıstı hemen bir saat bile olmadan norlevo ilişki sonra doğum kontrol hapı kullandı ve yaklaşık 3-4 saat sonra koyu renklı akıntı gelmiş bu akıntı ne anlma geliyor ver hamile kalmış olabilir mi

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Benimki cevap degil soru.

Benimki cevap degil soru. Adetimin ertesi gunu bi iliski yasadim. İcime bosalma olmadi ama azda olsa vajinama degmis olabilir. Sonrasinda eliskiye devam ettik. Ben ertesi gun hapini yaklasik bi 20 saat sonra ictim. Pekbi yan etkisini gormedim.

Sadece goguslerimde sizi oldu ve arttarak devam ediyor. Bugun sabah(yani ilaci ictikten bir haftasonra) kanama basladi bu ilacin etkisi olabilir mi bir hafta sonra olmasi normalmi yoksa yerlesme kanamasi mi hoc bilmiyorum biri bana yardim etson ne olur cevap vrriin normalmi gogusumun sismesi ve sizisi ve 1 hafka sonraki kanama

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi gun hapindan sonra arvales

Ertesi gun hapindan sonra arvales aldim ertesi gun hapinin etkisini bozarmi

tgcee kullanıcısının resmi

merhaba ben ayın 4ünde

merhaba ben ayın 4ünde norlevo kullandım 5 gün arayla ayın 9unda yeniden norlevoyu kullandım ilk ilaçtan sonra herhangi bir ara kanama olmamıştı 2. kez kullandığımda da hala bir ara kanama olmadı gebelik riski var mıdır bir de sağlığım açısından büyük bi riski olur mu ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

nolur acil

Merhaba, erkek arkadasim ayni gece 3 kere icime bosaldi. Yaklasik 12 saat sonra norlevo ictim. Fakat ertesi gun hapini aldigim gece yine icime bosaldi. Tekrar hap almadim. Hamile kalirmiyim ne yapmam gerekiyor. Yasmin aldim fakat reglinin 2. Gunu kullanmaya basla dedikleri icin icmedim. Hemen yasmin mi icmeliyim. Yoksa tekrar norlevomu almaliyim.Lutfen acil cevap.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

bende ilişkiye grdkten 12

bende ilişkiye grdkten 12 saat snra aldım aa hamıle kaldım adetımın gelmesı gerekn gun kahverengı lekeler geldı2 3 gun kahverengı leke geldı test yatptm + cıktı 10 gunluk hamıle oldugumu soyledı doktorda. malesef ilk saatlerde aldıgında onluo bıde herkeste farklı oluo doktor bana cbk hamıle kalırsın demıstı ama ilk saatlerde etkısı cokmuş

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı ile ilgili

Ben ertesi gün hapı aldım ama aldıktan yarım saat sonra çok sulu olmasada isallik yaşadım hap bir daha içmem mi gerekiyor lütfen yardım edin

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ACİL LÜTFEN !!!!

Sevgilimle ilişki yaşadıktan sonra ertesi gün hapı kullandı fakat ardından bir kaza daha oldu ve bidahaki gün bi kez daha kullandı. Hormonel zararları hariç, gebe kalma gibi bi risk söz konusu mu ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

72 saat ten sonra alınan

72 saat ten sonra alınan ertesi gün hapı ne kadar faydalı olur hamile kaldıysam bebege bi etki edermi

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

72 SAAT

ETKİSİ KALMAZ AMA HAMİLELİK OLDUYSA BEBEGE ZARAR VERMEZ

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

iliskiye girdim bu 4.gun

Vajinamin kenarina bulasti ne yapmaliyim yardimci olurmusunuzz acill lutfeb

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

BİŞEY YAPMANIZA GEREK YOK

BİŞEY YAPMANIZA GEREK YOK İÇİNE GİRMEMİŞ SONUÇTA

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

sıkınti

kız arkadaşımla ilişkiye girdik 1 bucuk gün sonra falan hapi aldim hapi atalı 4 gün falan oluyo 2 gündür icim bulanıyo diyo sizce nedir bu acil cevap

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

sıkıntı

hamile kalmıs olabilir test yaptırın ilacı gec kullanmıssınız.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

normal adet günüm her ayın

normal adet günüm her ayın 26sı. 18sinde ilişkiye girip 19unda hap aldım. adetim tahmininizce ne zaman olacaktır? ne kadar sürede olmazsa doktora gitmeliyim?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

normalde bünyeden bünyeye

normalde bünyeden bünyeye farklıdır süreler ama en az 3/4 gün atar yada hic regl olmayada bilirsiniz.test yapın sonra doktora gidersiniz

NİSANN kullanıcısının resmi

lutfen cvp vern

gecen ay ılıskıye gırdım sabahına ılacı ıctım gecen ay 26 ocak da oldum bu ay 18 subat ta geldı ama 6 gun surdu hem hergun bırer damlaydı adet gıbı degıldı sızce hamılemıyım test yaptım bugun ama negatıftı enson 1 subatta gırdım ılıskıye ıcımde supe kaldı

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

hamile oldugunuzu sanmıyorum

hamile oldugunuzu sanmıyorum adet olmussunuz zaten azda olsa.herhangi bir ilaç kullandunuz mı yazmamıssınız eğer içtiyseniz ilacın etkısı de olabilir.hoscakalın

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

HAMILEMIYIM

merhaba ben ayın 14 unden 16 na adet olan bırısyım ocagın 23 unde bır ılıskım oldu
25 ınde ıse norlevo kullandım 12 saat arayla 5 gun sonra kanamam oldu adet gıbıydı ocağın 13-14 unde ise 6 kez ılıskım oldu her seferınde ıcıme bosaldı 16 da norevo kullandım ıkısını aynı anda ve ben hala adet olamadım karnım şişti geceleri ateş basıyo bundan 6 gun once gebelık testı yaptım negatıf cıktı ne zaman test yaptırmam lazım ve sızce hamıle olabılırmıyım yardımcı oursanız cok sevınırım..

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

merhaba hamile olma

merhaba

hamile olma ihtimaliniz var malesef cünki norlevoyu çok gec kullanmıssınız idrardan hemilelik geç donuc verir bir saglık kuruluşuna gidip kandan gebelik testi yaptırmalısınız.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hapını 24 saat sonra aldım

slm ben kız arkadasımla ilişkiye girdim ama vajinasına boşalmadım,ama boşaldıktan 2 dk sonra tekrar ilişki oldu hamile kalır mı... birede ertesi gün hapını 24 saat sonra aldım ilaç etkisini gösterirmi?

norm kullanıcısının resmi

kız arkadşım hamile kalmış mıdır..

slm ben kız arkadasımla ilişkiye girdim ama vajinasına boşalmadım,ama boşaldıktan 2 dk sonra vajinasına soktum acama hamile kalır mı...birede ertesi gün hapını 24 saat sonra aldım ilaç etkisini gösterirmi,lütfen soruma cevap verin......

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

BİŞEY OLMAZ korkma hamile

BİŞEY OLMAZ korkma hamile kalması için 10 bın canlı sperm gerekli.sadece norlevo yu daha erken almaya calıs ayda bir kutu kullanılabiliyo unutmayın.

norm kullanıcısının resmi

Sağolun teşekkür ederim

Sağolun teşekkür ederim hamile kalmaz yani...

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

rica ederim tabi ki kalmaz

rica ederim tabi ki kalmaz korkmayın

norm kullanıcısının resmi

Çok sağolun Teşekkürler

Çok sağolun Teşekkürler yardıminiz için. ..

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

SİZDE SAOLUN RİCA EDERİM

SİZDE SAOLUN RİCA EDERİM SADECE BİRAZ DAHA DİKKAT :))

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı

ben norlevo kullandım ilşkiden 20 dakika sonra falan aldım ama daha sonra 1 saat içinde 1 ilişkim daha oldu o da içime boşaldı tekrar norlevo almama gerek var mı yoksa ilk alıdğım etkisini gösterir mi

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

bi ilşkim oldu içime boşaldı

bi ilşkim oldu içime boşaldı 20 dakika içinde norlevo aldım ama 1 saat içinde bi ilişkim daha oldu o da içime boşaldı tekrar norlevo kullanmama gerek var mı

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

hayır gerek yok norlevonun

hayır gerek yok norlevonun koruyuculugu % 97 dır herkese inanmayın

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

cok zararli

Ertesi gun haplari soyledikleri gibi cok fazla bir koruyuculugu yok.hormon duzenini tamamen bozuyor.tekrar tekrar sakin kullanmayin

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo ne kdr etkili olur

şubat 14 de adet oldum diğer adetim 35 gün sonra olması lazım ben genelde adetim bittiği zaman diğer ay aynı tarihte adet oluyorum bu normalmi..? yumurtlama dönemim ne zaman acaba ? yumurtlama döneminden sonra ilişkiye girsem norlevonun etkisi ne olur hamile kalma olasılığım fazla olurmu ?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

düzenli adet görmeniz

düzenli adet görmeniz normal.yumurtalama dönemini kendiniz belirleye bilirsiniz.eczaneden ovulasyon testi alıp yapın yumurtlama döneminizi gösterir.norlevo istenmeyen gebeliği önler yumurtlama dönemiyle alakası yok sadece norlevo ayda bir kutu kullanılır sakın unutmayın.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Iliski sonrasinda ilac aldim

Iliski sonrasinda ilac aldim fakat erkek arkadasim etkisinin 72 saat surdugunu soleyerek bir daha ilisliye firdi ve icime bosaldi ve 72 saat olmamisti hamile kalma olasigim varmidir? Ilaci cuma gunu sabah 10 da aldim cumartesi gece yinw iliskiye girdik.

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

erkek arkadasın yanılmıs seni

erkek arkadasın yanılmıs seni 72 saat sürmesi söz konu degil .ilaç ilşkiden sonra 72 saat içinde alınması gerekiyor sadece.adet olmayı bekleye bilirsin regl olursan zaten sorun yok eger olmazsan test yaptırın erkek arkadasın gerisini düşünsün artık

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ilacın etkisi devam eder mi

Merhaba erkek arkadasimla persembe gunu iliskiye girdik cuma gunu ertesi un hapi aldim ama cumartesi gece 1.30 gibi yine icime bosaldi ilacin etkisi devam ediyormudur ? Hamile kalirmiyim

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ETKİSİ devam etmez norlevo

ETKİSİ devam etmez norlevo sadece ilaçı içtikten önce ki ilişkinde koruyuculuk saglar sonrasında yanlızsın.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

7 saat içinde norlevo

Meraba benim adetim 22 subatta bitti, 24 subatta ilişkiye girdim içime kaçma korkusuyla 7 saat içinde norlevo hapını doğru biçimde kullandım.. fakat suana kadar bi etkisini görmedim.. hamile olma riskim var mı varsa % kaç?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

GÖRMEK İSTEDİGİNİZ ETKİ NEDİR

GÖRMEK İSTEDİGİNİZ ETKİ NEDİR BEN ANLAYAMADIM ?ilacı dogru kullandıysanız hamile olma riskiniz yok demektir.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Hamilemi

Size nişi soracağım sevgılimle sabaha karşı 5de ilişkiye girdik hiç bir sekılde içine boşalmadım ama akmıstır dur korkup hap aldık saat 1 gıbi birini 3 gıbıde bırıni icti ama ben tam boşalacaklar gerı cekıp 10sn felan durup gerı gırıyordum sevgılımn hamıle kalma riski varmı

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

BU SORUNUN cevabı sevgilinin

BU SORUNUN cevabı sevgilinin adet tarıhleriyle alakalı ilişkiye girdiginde adeti ne bitmisse kücükte bir risk var ama daha olmamıssa korkacak bisey yok

norm kullanıcısının resmi

slm kız arkadasımla ilişkiye

slm kız arkadasımla ilişkiye girdik ama,vajinasına boşalmadım,ve ertesigün hapıda 24 saat sonra aldık içti,3 gün sonrada bana hamileyim dedi böyle bir şey olması mümkünmüdür...ve aldıracakmış,ameliyatla birde ameliyat ücreti 1000tl miş...gerçekten hamilemidir...ama ben vajinesnın içine boşalmadım...lütfen cvp verirmisiniz ACİİİLLLLLL......saygılarımla

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

öncelikle hamile olması

öncelikle hamile olması imkansız yani senden hamile kalması imkansız.kürtaj türkiyede yasaktır ama gizli kapakli yapıyor ama onun fiyatı 500/600 civarında seni kandırmasına izin verme benim sahsi fikrim tabi gerisi sana kalmısş

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

72 saat sonra

merhaba ben ve kız rkadaşım çok sarhoştuk ve herhangi bir boşalma olduğunu ikimizde hatırlamıyoruz ve hapı 86 saat sonra ikisinide attırdım sizce ne olur? boşalmadıysam hapın etkisi olurmu yada boşaldıysam ne gibi bir etkisi olur

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi gün hapı

Sevgilimle 16 şubatta ilişkiye girdik ama korunarak ama sevgilim ne olur ne olmaz ertesi gün hapı almış içmiş 17 şubat sabahında ve o gece kanaması başlamış bu kanama 5-6 gün sürmüş yani 23 şubat gibi sonra bu pazar bir kanama daha başlamış ilk başta azmış sonra çoğalmış ve şuan 4 gün oldu kanaması bu kanamanın nedeni ne olabilir bu ilacın yan etkisi mi başka bir şey mi bir aydınlatır mısınız çok acil ?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

86 SAAT SONRA NORLEVUYU

86 SAAT SONRA NORLEVUYU BOSUNA İÇİRMİSSİN HİÇ BİR FAYDASI OLMAZ

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

sevgilimle iliskiye girdik

sevgilimle iliskiye girdik prezarvatif yırtıldı ve içime bosaldı 2 saat sonra norlevuyu kullandım ve hicbir yan etkisini görmedim. ilacı kulandıgım üc saat içinde biseyler yedim ve büyük tuvaletimi yaptım sorun olur mu ilac etkisini yitirmişmidir lütfen cevaplarmısısnız ?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hap

merhaba 86 saat sonra demiştim bir önceki yorumumda ama korktuğumdan ne yazdığımı bilememişim :( 60 saat sonra içirttim hapı ilk başta baş dönmesi oldu ertesi gün karın ağrısından kasık ağrısına geçti 1 gün sonra adet günleri geliyor.. ne yapmalıyım lütfen yardım edin..:(

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

60 saat de kurtarmıyo malesef

60 saat de kurtarmıyo malesef test yaptırabilirisiniz.

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

Merhabaaa ben 3subatta esim

Merhabaaa ben 3subatta esim ile iliskiye girdik iliski sonrasi norlevo kullandim ama 20 subatta tekrardan iliskiye girdik ama ayda bir kere norlevo kullandigindi icin korunamadim ayin 25 hasta olmam gerekiyordu 10 gun gecti hala adet goremedim bugun test yaptim negatif cikti cok korkuyorum hamile olma riskim varmidir

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

Merhabaaa ben 3subatta esim

Merhabaaa ben 3subatta esim ile iliskiye girdik iliski sonrasi norlevo kullandim ama 20 subatta tekrardan iliskiye girdik ama ayda bir kere norlevo kullandigindi icin korunamadim ayin 25 hasta olmam gerekiyordu 10 gun gecti hala adet goremedim bugun test yaptim negatif cikti cok korkuyorum hamile olma riskim varmidir

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

evet normalde adet gecikmesi

evet normalde adet gecikmesi yapar norlevo ama test için daha çok erken doğru sonuc vermez biraz bekiicez

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

slm omur hanim

Merhaba bisey daha danismak istyrum benim arkadasim 1 mart cumartesi gunu esi ile ikiskiye girmis 3kere birlikte olmuslar ve korunmamislarve norlevo hapta kullanamamis aradan 4gun gecince adet gormuss ama kendisi cok korkuyor hasta okdugu halde hamile olma ilasiligi yuksek mi ne zaman test yapabilir

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

merhaba.... hamile olması çok

merhaba....
hamile olması çok düşük bir ihtimal adet gören kadın hamile olamaz.test için en az 15 gün geçmeli.

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

slm

Predictor diye bir test var onu alsam sonuc verir mi

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

PREDİKTORUN EASYL DİYE Bİ

PREDİKTORUN EASYL DİYE Bİ MODELI VAR ERKEN GEBELİK TESTİ ONDAN ALABİLİRSİNİZ AMA DAHA ERKEN TEST İÇİN KANDAN BAKTIRABILIRSINIZ AMA IDRAR İCİN ERKEN

merven kullanıcısının resmi

erkek arkadasim bosaldiktan

erkek arkadasim bosaldiktan sonra yikandi iliskiye girdik icime bosalma olmadi ama 12 saat icinde norlevo kullandim ard arda iki hapi ictim 6 gün oldu ara kanamalarim devam ediyor. adetimin baslangicindan 11 gun sonra iliski oldu ve bazi yerlerde yumurtalama donemine denk geldiyse ilac işe yaramiyor hamileyim yazanlari gordum. gebelik riski var mi sizce?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

HAYIR öyle bişey söz konusu

HAYIR öyle bişey söz konusu değil dir.yumurtlama döneminizi siz bilemezsiniz.11 gün sonra ki ilişkiden sonra norlevo içmediyseniz o yüzden hamile kalabilirsiniz.içtiyseniz sorun yok

merven kullanıcısının resmi

bugün adet kanaması gibi

bugün adet kanaması gibi biraz faha fazla kanamam oldu. adet kanamasinin beklenden 1 haftadan daha da önce olmasi normal degil mi? yan etki?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

norlevo ara kanamalar yada

norlevo ara kanamalar yada cekilme kanaması yapabilir senin suan yasadıkların adet kanaması olmaya bilir

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Sevgilimin üzerine boşaldm

Dün sevgilimle seviştik ve ben sevgilimin göbek deliğinin biraz aşağısına boşaldım ama hemen peçeteyle sildim hamile kalır mı hiçbir şekilde vajinasına sokmadım kızlıqınıda bozmadım lütfen cevap verin

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

HAYIR KALMAZ

HAYIR KALMAZ

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

erkek arkadasimla ilişkiye girdim

Merhabalar ben 19 şubatta erkek arkadasimla ilişkiye girdim ve içime bosaldi 1 saat sonra ertesi günhhapi içtim ve 23 şubatta adet oldum bitti 8 martta yine oldum yani adet bitiminden 1 hafta sonrayine kanamam oldu sizce bu ilacin yan etkisi midir

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kiz arkadasimla

Kiz arkadasimla korunmali olarak iliskiye girdik.. bir saat sonra yikanmadan tekrar icine girdim. Bu sefer prezervatif yoktu ama bosalmadim içine. .. sizce bir sorun olur mu henüz bir gun gecmedi..ilac kullanmasi gerekir mi.. yan etkilerinden cok endise ediyor

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

TEDBİR amaclı norlevo

TEDBİR amaclı norlevo kullanabilirsiniz 2 tane ilaç var içinde ikisini birden alacak

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

hamilemym

erkek arkadaşımla iliskiye girdik ayim 14 adet gunum biz ayin 26 iliskiye girdik icime bosaldi 1 bucuk saat icinde ertesi gun hapi kullandim hamile kalirmiyim

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

2 kisini birden içtiysen

2 kisini birden içtiysen kalmazsın merak etme.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

nişanlımla ilişki sırasında

nişanlımla ilişki sırasında vajinaMDAN çıkması gerekirken boşalma esnasında tekrar girdi ve içine boşaldımı bilmiyorum 24 saat içinde hapı kullandm acaba hamilemiyim lütfen yardımcı olunnnnn

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

tedbir amaclı norlevo

tedbir amaclı norlevo kullanmanı tavsiye ederim tabi 72 saat gecmediyse üzerinden

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

halime kalir mi

İlişkiye girdik ve içine bosalim kiz arkdsmin hap aldi kullandi fakat sonra tekrar içine bosaldim hap etkisini yyine gosterirmi

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

hayır göstermez

hayır göstermez

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

GÖSTERMEZ

GÖSTERMEZ

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

5 saat sonra norlevo içtim

Adetim bittikten bir gün sonra erkek arkadasim istemeden içime bosaldi ve 5 saat sonra norlevo içtim
6 gün oldu henüz sadece bas agrisi ve yorgunluk hissediyorum.akintim fazla geliyor bazen leke seklinde.henuz kanamam olmadi
Sizce ne olabilir?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevonun yan etkileri

norlevonun yan etkileri beklemelisin

mervemerve1987 kullanıcısının resmi

Merhabalar size bi kaç sorum

Merhabalar size bi kaç sorum olacak 11mart nişanlımla iliskiye girdik ve içime boşaldı iliskiden yarim saat sonra norlevo ictim 2tablet halinde ama 1saat sonra ishal olarak tuvalete ciktim ama cok değil duyduguma gore kusma ve ishal durumlarinda tekrar alınması gerekiyormuş bugun eczaneye gittim ve anlatıp sordum tekrar almaniza gerek yok cunku yogun bi sekilde ishal olarak cikmamisiniz az miktarda oldugunu solediniz dedi kullanma talimatina bakti kusma gibi durumlarda alınması gerekio dedi ben genede tereddut ettim ve hapi aldim ama icmedim bende hic yan etki etmedi sizce tekrardan icmeliyim akintim var iki gundur sadece lutfen cvp verin şimdiden teşekkürler

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

anlattığınız gibiyse yeniden

anlattığınız gibiyse yeniden almanıza gerek yok

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Bende de çok fazla akinti var

Bende de çok fazla akinti var ve basim çok fazla agriyor günlerdir. Bekleyip gorucez ise yarayip yaramadigini:/

nadiye kullanıcısının resmi

Merhaba;07.03.2014 iliskiden

Merhaba;07.03.2014 iliskiden yaklasik 17 saat sonra norlevo 2 hapi birden ictim.suan kasiklarimda adet olcakmisim gibi gibi agri var fakat hala kanamam olmadi.mutlaka kanama olmasi gerekiyor mu?kanama olmazsa Adet gunumu mu beklemeliyim?

nadiye kullanıcısının resmi

Bu arada adet gunum ayin

Bu arada adet gunum ayin 21-23 gibi yazmayi unutmusum.

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

HAYIR KANAMA olmak zorunda

HAYIR KANAMA olmak zorunda değil adet gününüzü beklemelisiniz.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ılıskıden 5 saate sonra norlevo aldık

benım esım daha once hamıle kaldı gecen ılıskıye gırdık ve ılıskıden 5 saate sonra norlevo aldık daha onceden hamıle kalmıs ınsanlarda ertesı gun hapı ıse yaramaz dıyolar ve ust uste ıkı kez ılıskı yasadık ılac sızce bı ıse yararmı ayran yogurt yada kahve turu seyler yıyıp ıcse ılacın etkısını azaltırmı

nadiye kullanıcısının resmi

Cevabiniz icin tesekkur

Cevabiniz icin tesekkur ederim.adet olduktan sonra 1.gunu korunma amacli yasmin hapi icebilir miyim?daha once hic kullanmadim.yan etkileri fazla mi?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

rica ederim evet

rica ederim evet içebilirsiniz hayır en az yan etkisi olan yasmin

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Merhaba

MS hastalari kullanabilir mi ilaci..?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

hangi ilacı kast ediyorsunuz?

hangi ilacı kast ediyorsunuz?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Norlevoyu uykudan kalkar

Norlevoyu uykudan kalkar kalkmaz 5saat sonra ac karna içtim sorun olur mu?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ac tok fark etmez 72 saat

ac tok fark etmez 72 saat önemli

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

acil

Sevgilimle 6 kez surtunme yoluyla iliski yasadik .hic bosalma olmadi icime kizlik zarima da zarar gelmedi.kanama falanda olmadi ..yinede kusku icindeyim hamilemiyum diye bilgisi olanlar varsa bilgilendirebilirmi beni :(

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ilişki yaşanmamış nasıl

ilişki yaşanmamış nasıl hamile kalabilirsiniz ki?

Nazelin kullanıcısının resmi

nişanlımla sürtünme yoluyla

nişanlımla sürtünme yoluyla ilşkiye girdim, içime boşalmadı ama zevk suyu denilen mezi vajinama bulaştı. ben de ne olur ne olmaz diye ertesi gün hapı aldım ve ilk 4 saatte kullandım. ama iki tableti bir dozda almadım ikisini almam arasında iki dakika falan var. adetim tam 6 gün gecikti ve hala olmadım. sizce hamile kalmış mıyım ve mezi hamile bırakacak seviyede sperm taşır mı?

emelemel kullanıcısının resmi

regli oldum mu olmadım mı

erkek arkadaşımla şubat 27sinde sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ancak boşalma olmadı yine de korktuk ve ertesi gün hapı aldım. 15inde regli olmayı bekliyordum ancak 13ünde başlayan ve daha kahverengi koyu olan bir kan gelmeye başladı 16sına kadar sürdü. regli dönemime denk geldiği için reglmi oldum ilaç etkisi mi anlayamadım. 17sinde de idrar testi yaptım ve üstünde regli olunan gün bile yapılabileceği yazıyordu negatif ama sizce ne derece etkilidir?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hapi

48 saatte etkisi var mı ertesi gün hapinin

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Merhaba; iliskiden 17 saat

Merhaba; iliskiden 17 saat sonra norlevo hapi ictim. Yani 07.03.2014 tarihinde.o tarihten itibaren tam 15 gun hic kanamam olmadi.15.gun yani 22.03.2014 bugun kanama basladi.ilk baslarda koyu kahverengi geldi.daha sonra normal adet kanamasi gibi.adet tarihim ayin 21-23 arasidir.bu kanama normal adetim mi yoksa norlevo hapinin etkisi mi.adetimin ilk gunu korunma amacli yasmin hapi icebilir miyim?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Zevk suyu denilen sıvının hamile birakma olasılığı nedir?

Merhaba…kiz arkadaşımla iliskiye girdik ama hic bir sekilde vajina içersine veya etrafına boşalma olmadı…ama kizlik zarindan dolayi kan geldi o esnada zevk suyu bulaştığini dusunerek tam 25 saat sonra norlevo yu iki ilaci ayni anda kullandı hamile kalma olasiligi nedir? 3 gun gecti yalniz ilacın da boyle agir yan etkisine rastlanmadı ilac işe yaramismidir ve Zevk suyu denilen sıvının hamile birakma olasılığı nedir?

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

zevk suyundan hamile kalana

zevk suyundan hamile kalana hiç rastlanmadı bu güne kadar.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

zevk suyu denilen sivi

zevk suyu denilen sivi icerisinde sperm barinabilir ve supriz hamileliklere sebep olabilir. siz hangi referansa gore boyle kesin bir bilgi verebiliyorsunuz?

Ebdemirtrk kullanıcısının resmi

adet gecikmesi

Ben 23 subattan beri hasta olmadim bu ay ikincisini olmam lazim ama oda gecikti 3 subatta norlevo kullandim bunun etkisi varmidir acaba ama en son iliskimi gecen carsamba oldum ve korunmadik test yapiyorum negatif cikiyor kafayi yemek uzereyim sizce ne yapmaliyim... tesekkurler

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

bence kadın doğum uzmanıyla

bence kadın doğum uzmanıyla görüsün

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

slm ben kız arkadaşımla

slm ben kız arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiyi girdim akşam vajinasında döl olduğunu söyledi ertesi gün gidip norlevo aldım ama eczacı bi gün arayla yutması gerektiğini söyledi lütfen yardımcı olun gebe kalma ihtimali varmı

emelemel kullanıcısının resmi

regli oldum mu olmadım mı

ben soruma cevap alamadım

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Slm geçen hafta kız

Slm geçen hafta kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bi kac sonra vajinasinda sperm olduğunu söyledi ertesi gün norlevo adlı ilaci birgün ara ile kullandi bu hafta hasta olmadi gerek ama sadece göğüs ve kasiklarinda ağrı olduğunu söyledi hamile mi lütfen yardımcı olun

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kondomu icimde kaldi

Dun gece eşim ile iliskiye girdik kondomu icimde kaldi cikardik bugunde ertesi gün hapi alicam hamile kalmiymiyimdir

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ilaç etkisini kaybeder mi

İlaç alındıktan sonra bir kaç kez içeriye boşalma tekrarlandı acaba ilaç etkisini kaybedermi

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

tabi ki kaybeder

tabi ki kaybeder

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

kanama

Kullandiktan sonra bayagi bi kanamam oldu ve ara ara devamli oldu . Adet gunum gecti üç gün. Ara ara kan geldi ama adet olurmuyum acaba 3 gun gecti.. yardimci olun ltfn

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

5 günden sonra işe yarar bi hap tavsiyeniz varmı

erkek arkadşmla 5 gün önce ilişkiye girdim ve içime boşaldı fakat hemen ayağa kalkıp tuvalete gidip çişimi yaptım hap felan kullanmadm 5 günden sonra işe yarar bi hap tavsiyeniz varmı bliyormusunz? :(

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

5 gün sonra işe yaracak bir

5 gün sonra işe yaracak bir ilaç yok

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Yeni evlenecgm

Ben busene evlenecegm esmle ilk gece hamile kalmamasi icn ne yapmaliyim ne kulknmasi gerekio yardimci olurmusunuz tsk

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

2 secenek var ya dügünden 1

2 secenek var ya dügünden 1 ay önce dogum kontrol ilacı kullanmaya başlayacak yada prezervatif kullanacaksın

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo

merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve kondom yırtılmıştı. bizde öyle devam ettik ve içine boşaldım. 15 20 dk sonra ertesigün hapı kullandı . hamile kalma riski varmı acil cevap verebilirmisiniz

ECZ.ÖMÜR kullanıcısının resmi

ÇOK düşük de olsa evet var.

ÇOK düşük de olsa evet var.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

norlevo

merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve kondom yırtılmıştı. bizde öyle devam ettik ve içine boşaldım. 15 20 dk sonra ertesigün hapı kullandı . hamile kalma riski varmı acil cevap verebilirmisiniz

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

hamilelik

merhaba ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama 3-4 cm girmiş vajinama tam boşalacakken çıkardı penisini fakat biraz da olsa içime boşaldı adetim 2-3 gün önce bitmişti daha önce olduğndan daha fazla akıntım var hamile olabilir miyim

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ertesi gün hapı aldı 2 saat sonra 2 tabletide ictim

Merhaba sevgilimle bugun ilişkiye girdik kondom yırtılmıstı hemen yıkadım gidip eczaneden ertesi gün hapı aldı 2 saat sonra 2 tabletide ictim , hic bi yan etki olmadı sizce ilac yaramadı mı?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

53 dakika sonra ilacı kullandım

Nişanlımla ilişkiye girdikten sonra boşalma oldu. 17 dakika sonra tekrar ilişkiye girdik. İçimde bir acı hissettim biraz bekledik. Beklerken yani yaklaşık 53 dakika sonra ilacı kullandım. Akşama hastaneye gittik acı çok büyüktü. 3cm lik kist patlatmış hayvan herif. İçim kan dolu şuan. Norlevo ya çok güveniyorum daha önce çok kez kurtardı bizi. Acaba ilacın bu duruma bir yan etkisi olur mu? Teşekkür ederim.

naz2834 kullanıcısının resmi

Merhaba ben bundan bir ay

Merhaba ben bundan bir ay önce sevgilimle ilişkiye giridm
Komdomun yiritilmasi ve içimde kalmasi sonucu hemen doktora giderek aldirdim
Doktor norlevo icmemi soyledi ve 2saat geçmeden ictim. Herhangi bir gecikme olmadan 7gun sonra yani adet olmam gerekn tarihte adet oldum fakat bunun üzerinden 35gun gecmesine ragmen hala regl olmadım hamile oldguma dair bir belirtide yok.sorun nedir lütfen yardım edin..

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Doğum kontrol hapı ve norlevo

Merhaba ben adetimin 5.günü doğum kontrol hapı kullanmaya başladım ve hapın 20.gününde erkek arkaadaşımla korunmasız ilişkiye girdik ama daha ilk aydı bu, doğum kontrol hapını ilk kez kullanıyordum yani sonra 24 saat içinde norlevo aldım.ama tedirginim hap bugün bitti yani bugün 21.günü sizce hamile kalma olasığım var mı?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Ertesi günü hapını 2 hafta

Ertesi günü hapını 2 hafta önce almıştık ve dün içine boşaldım bi daha kullanmaya gerek varmı

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

bu hap saatii???

en gec 72 deniyo ama en erken ıcılebılır zamanı nedir..??
mesela kamyonu tünele devirdikten hemen sonra 10 15 20 dakka sonra alınması gıbı..ben o 72 saatıde anlamıs degılım neyı beklıyorsunuz kardesım. naaptınızı bılmıyormusunuz. gidin hapı alın biran önce hayret pişiyy

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

7 DE DOGUM KONTUROL HAPI ALDI İŞE YARARMI

DUN 8 DE İLİSKİYE GIRDIM KORUNUYODUM VE ARACIM PATLAKMIS İÇİNE BOSALDIM HEMEN FARK ETDIKDEN SONRA YIKADI VE BU GUN 7 DE DOGUM KONTUROL HAPI ALDI İŞE YARARMI

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

8 saat sonra ertesi gün kullandım

Merhaba. Erkek arkadaşımla birlikte oldum ve korunmadık 2 kez içime boşaldı adetim biteli 6 gün olmuştu Ama 8 saat sonra ıertesi gin kullandım. Hamile Kalma Riski Var mıdır ? çok acil lutfen yardımcı olunuz

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Bilmiyoruz

Erkek arkadasımla beraber oldum fakat biraz içine boşalmış olabileceğini söylüyor ama ama rmin değiliz ertesi gün hapı kullanmalımıyım adetime yaklasık 2-3 hafta var

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

1 hafta arayla almanın nasıl zararı olur

Kız arkadaşımla bir hafta önce bugün iliskiye girdik hap aldı ve bugün gene girdik ve bir aksilik oldu icine boşaldım gene bu hapı alsam fayda ederek 1 hafta arayla almanın nasıl zararı olur gebeliği önler mı cok acil lutfen

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

45 saat filan gecti ustunden ertesi gunu hapı

yaklasık 1 yıldır erkek arkadasımla ilişkimizde hep içime boşalıyordu ama hamile kalmıyordum ayrıldık 20 gun fln gecti ben başka birisi ile ilişkiye girdim içime boşaldı nedense içimde bi tedirginlik var yaklasık olarak 45 saat filan gecti ustunden ertesi gunu hapı kullansam bi faydası olurmu cokmu geciktim?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

bes dakıka arayla aldım hapları yararlı olurmu

selam ben ilişkiye gireli, üçgün oldu içimee boşalmadıgını gördum bırebır patrnerımın fakat söle bısey varkı bı damla kaçmıs olacagından süphelendık ve ben hemen ertesı gun hapını aldım nasıl kullanacagımı bılmedgm ıcın bes dakıka arayla aldım hapları yararlı olurmu acıll cevp ıstyrm ltfn

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

20 dakika sonra önlem olsun diye norlevo

Merhaba adetim çok yeni bitti ve biz nişanlımla ilişkiye girdik içime boşaldı defalarca 20 dakika sonra önlem olsun diye norlevo aldım etkisi olurmu?

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

10 saat sonra ertesi gün hapını aldım

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdikten yaklaşık 10 saat sonra ertesi gün hapını aldım. Bir kaç gün sonra kanamam oldu. Üç gün sürdü. Regli duzenli oluyorum. Ama şimdi bir buçuk hafta gecikti. Bu durum normal mi?

Cevap gönder

CAPTCHA
Bu soru gerçek bir kullanıcı olduğunuz doğrulamak için gereklidir.
Image CAPTCHA
Resimdeki karakterleri kutucuğa giriniz.