Cialis Film Kaplı Tablet

İçerik: 
Tadalafil
Marka İsmi: 
Cialis Film Kaplı Tablet

Tadalafil Nedir?

Tadalafil kasları gevşetir ve vücudun belirli bölgelerine doğru kan akışını hızlandırır.

Tadalafil aşağıdaki durumlar ile ilgili bir üründür:

 • erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık).

Tadalafil burada yer almayan diğer amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Tadalafil Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için de nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Tadalafil kullanmayınız. Nitrat içeren ilaçlardan bazıları şunlardır: nitrogliserin (Nitronal, Perlinganit, Deponit NT, Nitroderm TTS, Nitrolingual); izosorbid dinitrat (Cardioket, Cardioket Retard, İsordil, İsordil Sublingual); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); vb. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Tadalafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında (tansiyon) ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir. Cinsel aktivite sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Tadalafil’in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Tadalafil’i günde bir kereden fazla kullanmayınız. Aldığınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz. Eğer ereksiyon (penis sertleşmesi) ağrılı oluyorsa veya 4 saatten daha fazla sürüyorsa hemen doktorunuzu arayınız veya acil servisi arayarak destek isteyiniz. Çok uzun süreli ereksiyon [priapizm (devamlı ereksiyon hali)] peniste hasara yol açabilir.

Tadalafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Tadalafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının sebebinin Tadalafil olup olmadığı belli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Tadalafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Bu ilaç 18 yaşın altındaki kişilerde kullanılmamalıdır.

Tadalafil Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Tadalafil’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa veya gözün görme sinirlerine gelen kan akışının azalmasına bağlı olarak ani görme kaybına yol açan bir hastalık olan non-arteritik anterior optik nöropati hastalığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer göğüs ağrısı veya kalp problemleri için de nitrat içeren bir ilaç kullanıyorsanız Tadalafil kullanmayınız. Nitrat içeren ilaçlardan bazıları şunlardır: nitrogliserin (Nitronal, Perlinganit, Deponit NT, Nitroderm TTS, Nitrolingual); izosorbid dinitrat (Cardioket, Cardioket Retard, İsordil, İsordil Sublingual); izosorbid mononitrat (İsorat, Monodur, Monoket, Monolong SR); vb. Nitrat diğer başka ilaçların içinde de bulunabilir. Tadalafil, nitrat ilaçları ile birlikte alındığında kan basıncında (tansiyon) ciddi düşüşlere sebep olabilir ve bu durum bayılma, felç veya kalp krizine yol açabilir.

Eğer belirli bazı rahatsızlıklarınız varsa bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyacınız olabilir. Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Tadalafil kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

 • kalp hastalığı veya kalp ritm problemleri;
 • kalp krizi öyküsü (son 90 gün içinde);
 • yakın zamanda bir felç (inme) veya konjestif kalp yetmezliği öyküsü (son 6 ay içinde);
 • anjina (göğüs ağrısı);
 • yüksek ya da düşük tansiyon;
 • karaciğer hastalığı;
 • böbrek hastalığı (veya diyaliz tedavisi görüyor olmak);
 • hemofili (pıhtılaşma yeteneği bozukluğu) gibi kanama bozuklukları;
 • mide ülseri;
 • gece körlüğü (tavuk karası);
 • sağlık nedenleriyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi;
 • peniste fiziksel deformasyon [Peyronie hastalığı (bilinmeyen bir sebebe bağlı olarak meydana gelen bağ doku çoğalmasına bağlı olarak, penisin ağrılı ereksiyonu ve şekil bozukluğu) gibi] veya;
 • kan kanseri (lösemi), orak hücreli anemi, multipl miyelom*gibi kan hücresi hastalıkları

( *multipl miyelom:Multipl miyelom bir kemik iligi kanseridir. Bu kanser türünde, plazma hücreleri denen bir beyaz kan hücresi türünün aşırı hızda çoğalması sonucunda hepsi anormal olan ve birbirine benzemeyen birçok hücre meydana gelir ve bu hücreler birden fazla kemikte tümör oluşturur. Erkeklerde, kadınlara göre daha sık görülür. Kansızlık, kanama, tekrarlayan enfeksiyonlar ve güçsüzlük başlıca belirtileridir).

Tadalafil gözün görme sinirlerine olan kan akışını azaltabilir ve bu da ani görme kaybına sebep olabilir. Bu durum Tadalafil kullanan çok az sayıda insanda görülmüştür. Bu kişilerin çoğu kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya daha önceden belirli göz problemleri olan ve sigara içen veya 50 yaşın üstünde olan kişilerdir. Görme kaybının sebebinin Tadalafil olup olmadığı tam olarak bellirli değildir.

Eğer ani görme kaybı yaşarsanız Tadalafil kullanmayı durdurunuz ve acil sağlık yardımı isteyiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Tadalafil Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B. Tadalafil kadınların kullanımı için olmasa bile, bu ilacın doğmamış bebeğe zarar vermesi beklenmez. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Tadalafil kadınların kullanımı için olmasa bile, anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Tadalafil Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Tadalafil Nasıl Kullanılır?

Tadalafil’i kesinlikle tam olarak doktorunuz tarafından reçete edilen şekilde kullanınız. Doktorunuz tarafından belirtilen dozdan daha fazla dozda veya daha uzun süre kullanmayınız. Bu ilacı yüksek dozda kullanmak ilacı daha etkili hale getirmez, dahası çok tehlikeli olabilecek yan etkilere sebep olabilir.

Tadalafil yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

Tadalafil genellikle ihtiyaç duyulduğunda cinsel aktiviteden hemen önce kullanılır. Cinsel aktiviteden 36 saat öncesine kadar alınabilirse de, aktiviteden yarım saat öncesi kadar erken bir zamanda da alınabilir. Ancak Tadalafil bazen günlük olarak da (düşük bir dozda) cinsel aktivitenin ne zaman olacağından bağımsız olarak da kullanılabilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Tadalafil cinsel uyarılma olduğunda ereksiyona (penisin sertleşmesine) yardımcı olur. Yalnızca hapı almak ereksiyona sebep olmaz. Doktorunuzun direktif ve yönlendirmelerine uyunuz.

Tadalafil’i günde bir kereden fazla kullanmayınız. Aldığınız dozlar arasında en az 24 saat olmasına dikkat ediniz. Eğer ereksiyon (penis sertleşmesi) ağrılı oluyorsa veya 4 saatten daha fazla sürüyorsa hemen doktorunuzu arayınız veya acil servisi arayarak destek isteyiniz. Çok uzun süreli ereksiyon [priapizm (devamlı ereksiyon hali)] peniste hasara yol açabilir.

Bu ilaç 18 yaşın altındaki kişilerde kullanılmamalıdır.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Tadalafil ihtiyaç duyuldukça kullanıldığından herhangi bir doz kullanım çizelgeniz yoktur.

Eğer Tadalafil’i her gün kullanıyorsanız ve eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir: Göğüs ağrısı, mide bulantısı, düzensiz kalp atışları, baş dönmesi hissi veya bayılma.

Tadalafil Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Alkol kullanmaktan kaçınınız. Alkol kullanımı Tadalafil’in bazı yan etkilerini daha da arttırabilir.

Greyfurt ve greyfurt suyu Tadalafil ile etkileşime girebilir. Greyfurt ürünlerinin kullanımını doktorunuz ile konuşunuz. Öncelikle doktorunuz ile konuşmadan diyetinizdeki greyfurt ürünlerinin miktarını arttırmayınız ya da azaltmayınız.

Bu ilacın kullanımı sırasında doktorunuz tarafından onaylanmadıkça iktidarsızlık tedavisinde kullanılan alprostadil (Alprostadil) veya diğer farklı ilaçları kullanmayınız.

Tadalafil’in Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz hemen acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, sersemleme, mide bulanması veya ağrı, hissizlik veya göğüste, kollarda, boyunda veya çenede yanma – sızlama hissederseniz cinsel aktiviteyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuzu arayınız. Tadalafil’in ciddi yan etkilerine maruz kalmış olabilirsiniz.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Tadalafil kullanımını durdurunuz, hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz:

 • gözde kanlanma, göz ağrısı hissi, göz kapaklarında şişme;
 • ağrılı ya da 4 saat veya daha fazla süren penis ereksiyonu.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

 • yüzde kızarıklık;
 • burun tıkanıklığı;
 • baş dönmesi;
 • başağrısı;
 • kas ağrısı, sırt ağrısı.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Tadalafil ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Bu ilacı kullanmadan önce, ereksiyon bozukluğu için kullandığınız tüm ilaçları ve aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini de kullanıyorsanız doktorunuza söylemelisiniz:

Bu liste Tadalafil ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Tadalafil ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Tadalafil’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Bu ilacı oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak bir ortamda muhafaza ediniz.

Ürünün Fiyatı ve Ödeme Bilgileri

Cialis Film Kaplı Tablet fiyat ve ödeme bilgileri için tıklayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Cialis Film Kaplı Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN!Cialis Film Kaplı Tablet ve diğer bütün ürünleri çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır; Cialis Film Kaplı Tablet 'in asla başkalarıyla paylaşılmamalı ve Cialis Film Kaplı Tablet 'in sadece kişiye uygun görülen şekilde kullanılmalıdır.

UYARI!İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilirolduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ürün veya ürün kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ürün veya ürün kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya kişisel koşullar için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

ECZACINIZA DANIŞIN!Cialis Film Kaplı Tablet ile ilgili sorularınız ve daha fazla bilgi konusunda eczacılarımıza danışmak için tıklayınız.

Bu Bölüm Sadece Sağlık Profesyonelleri İçindir. Giriş yapınız yada Üye olunuz.