Faranjit ve Anksiyete Bozukluğu

Merhabalar, 25 yaşındayım, daha önce Panik Atakla birlikle Bronşit geçirmiştim 1,5 ay sonra kendi isteğimle tedaviyi bitirdim/yarıda bıraktım. (Paxera 20mg kullanıyordum)
1 Aydır geniz akıntım ve bunun devamında sık sık gıcıklanma, öksürme( çıkarmaya çalışmak için) ve bunları yapmaya çalışırken aşırı heyecan veya panik hali sonrası nefessiz kalma veya düzensiz nefes alıp verme gibi sıkıntılarım oluyordu, bugün psikiyatri doktoruna ve K.B.B doktoruna gittim. K.B.B doktoru faranjitin geçmeyeceğini ve ilaçların bir etki etmeyeceğini, şuan hastalığın pek fazla vücudu rahatsız etmiyeceğini söyledi, endoskopi ilede boğazıma baktı bişey yok, durum psikolojik olabilir dedi. Psikiyatri doktoruna gittim Anksiyete Bozukluğu veya Depresyon hali başlangıcı olduğunu ve Prozac 20mg(tok sabahları 1 tane), Desyrel 50mg( Akşam/Gece tok 1 tane) ilaçlarını yazdı. Benim size sormak istediğim;

1. Prozac'ı sabah içeceğim için çok aşırı bir şekilde veya azda olsa uyku hali yapar mı, cinselliğimle alakalı bir sorun yaşar mıyım ?
2. Desyrel; cinselliğimle alakalı bir sorun yaşar mıyım ?

Şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Forum Kategorisi :
Bu Bölüm Sadece Sağlık Profesyonelleri İçindir. Giriş yapınız yada Üye olunuz.