Priligy (Dapoksetin)

İçerik: 
Dapoksetin
Marka İsmi: 
Priligy
Bilgi: 
Bu ilaç henüz FDA tarafından onaylanmamıştır.

Priligy (Dapoksetin) Nedir?

Priligy erken boşalma tedavisinde kullanılması öngörülen bir ilaçtır. Erken boşalma tedavisinde kullanılmak üzere lisanslanmış piyasadaki tek ilaç olarak bilinmektedir.

Priligy (dapoksetin) erken boşalma tedavisi üzerinde etkinliği araştırılan kısa etkili bir seçici serotonin geri alım inhibitörüdür (SSRI). Antidepresanilaçların bir grubunda yer alır. Bu gruba dahil etken maddeler: sitalopram,fluoksetin , fluvoksamin, paroksetin gibi etken maddelerdir.

Erken boşalma sorunu genellikle penis hassasiyetini azaltmak için kullanılan kremler, kondomlar veya spreyler ile hafifletilmeye çalışılmakta. Diğer taraftan doktorların bireysel insiyatifleri ve sorumlulukları doğrultusunda antidepresan ilaçlarla da tedavi edilmeye çalışılmakta.

Henüz FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmamıştır. Priligy ağızdan alınan bir hap formundadır. Birçok ülkede lisans alsa da henüz satışa sunulmamıştır.

Priligy Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır ve eczanelerde satışına başlanmıştır.

Size sunulan ilaçları konusunda çok dikkatli olmalısınız. Priligy satışı yasal olmayan herhangi bir kaynaktan veya internet üzerinden ilacı temin etmek çok büyük riskler doğurabilir.

Priligy (Dapoksetin) Nasıl Kullanılır?

Priligy cinsel birleşmeden 1 ila 3 saat önce 1 hap alınarak kullanılır. Cinsel birleşmeden 1-3 saat önce hap alan 6000 erkekte ilacın iyi tolere edildiği (istenmeyen herhangi bir yan etki yaratmadığı) saptanmış. Vücutta nasıl çalıştığı konusunda kesin bilgiler yoktur ancak antidepresan özelliği göstererek penis hassasiyetini azaltacağı ve boşalma süresini uzatacağı düşünülmektedir.

Priligy (Dapoksetin) 30mg ve 60mg olmak üzere farklı dozlarda piyasaya sürülebilir.

Priligy (Dapoksetin) Fiyatı ve Satışı

Priligy fiyatı30 mg ve 60 mg farklı dozlarda 42.98 TL ile 105.68 TL arasında değişmektedir . İlaç reçeteli bir ilaç olacağından T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından satışı onaylandıktan sonra piyasaya sürülmüştür. Sağlık bakanlığı 14/07/2011 tarihinde ruhsatı onaylanmış ve satışa sunulmuştır. Sağlık bakanlığı tarafından fiyatı belirlenmiştir. Size sunulan ilaçların temini konusunda çok dikkatli olmalısınız. Priligy satışı yasal olarak başlamadan herhangi bir kaynaktan veya internet üzerinden ilacı temin etmek çok büyük riskler doğurabilir. İlaç yalnızca eczanelerden temin edilebilir.

Priligy Dapoksetin Türkiye’de Satışa Sunuldu mu?

Priligy (Dapoksetin) Hakkında Daha Fazla Bilgiye Nasıl Ulaşabilirim?

Priligy (Dapoksetin) ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

UNUTMAYIN! Priligy (Dapoksetin) ve diğer bütün ürünleri çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır; Priligy (Dapoksetin)'i asla başkalarıyla paylaşılmamalı ve Priligy (Dapoksetin)'i sadece kişiye uygun görülen şekilde kullanılmalıdır.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilirolduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız.Ancak, İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ürün veya ürün kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ürün veya ürün kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya kişisel koşullar için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

ECZACINIZA DANIŞIN! Priligy (Dapoksetin) ile ilgili sorularınız ve daha fazla bilgi konusunda eczacılarımıza danışmak için tıklayınız.

Bu Bölüm Sadece Sağlık Profesyonelleri İçindir. Giriş yapınız yada Üye olunuz.