Primobolan Depot Ampul

İçerik: 
Metenolon enantat
Marka İsmi: 
Primobolan Depot Ampul

Primobolan Depot (Metenolon) Nedir?

Primobolan Depot, vücuttaki birçok yapım ve gelişim sürecini destekleyen bir ilaçtır.

Primobolan Depot vücuttaki protein yapımını arttırır. Hastanın genel durumunu iyileştirir, aktiviteyi uyarır, iştah açar. Ayrıca değişik tipteki kan hücrelerinin ve bunlarla ilgili diğer elementlerin yapım ve gelişim sürecini de uyarır.

Primobolan Depot (Metenolon) aşağıdaki durumlar ile ilgili bir üründür:

 • ameliyat sonrası iyileşme süreçlerinin desteklenmesi;

 • kronik bir hastalık veya duygusal bir bozukluğa bağlı olarak ortaya çıkan genel kilo kaybı ve zayıflama;

 • kemik erimesi (osteoporoz) görülen hastalarda iyileşme sürecinin desteklenmesi;

 • yaşlılıkta görülen protein eksikliği durumları;

 • yüksek protein yapımı gerektiren hastalıklar ve durumlarda hastanın genel durumunun düzeltilmesi;

 • hastalıkla sağlık durumunu kazanma arasındaki ara dönemde iyileşme sürecinin desteklenmesi;

 • eritici hastalıklar veya bayanlarda ilerlemiş meme ve genital kanserler varlığında iyileşme sürecinin desteklenmesi;

 • uzun süreli kortizon tedavisi alan hastalarda iyileşme sürecinin desteklenmesi;

 • kronik karaciğer hastalıkları;

 • değişik tipteki kan hücrelerinin ve bunlarla ilgili diğer elementlerin yapım ve gelişim sürecinde görülen bozukluklar;

 • ışın tedavisi ve hücre gelişimini durduran tedaviler alan kişilerde iyileşme sürecinin desteklenmesi.

Metenolon burada yer almayan diğer amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Primobolan Depot Ampul hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Primobolan Depot (Metenolon) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Hamileyseniz bu ilacı kullanmayınız. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız ve eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz.

Primobolan Depot’un sağlıklı kişilerde kas gelişmesini ya da fiziksel gücü artırmak için kullanımı uygun değildir.

Primobolan Depot’un adetin ilk günlerinde uygulanması halinde, adet düzensizliği yaşayan bayan hastaların adet zamanlarında gecikme olabilir. Eğer adet düzensizliği yaşıyorsanız ve ilaç uygulama zamanı nedeniyle adet gecikmesi yaşarsanız endişelenmeyiniz.

Metenolon’a benzer hormonal maddelerin kullanımı sonucu nadir olgularda iyi huylu, çok nadir olgularda kötü huylu karaciğer tümörleri gözlemlenmiştir. Eğer üst karın bölgesinde şiddetli yakınmalar, karaciğer büyümesi veya karın içi kanama belirtileri ortaya çıkarsa; hemen doktorunuza başvurunuz.

Meme ve genital organlarında ilerleyici türde kötü huylu tümör olan bayan hastaların kan kalsiyum seviyeleri hormon uygulaması sırasında aşırı derecede artabilir. Böyle bir durumda ilaç tedavisi kesilmelidir.

Metenolon dünya dopingle mücadele kuralları gereği kullanımı yasaklı olan maddeler listesinde yer alan yasaklı bir maddedir. Eğer spor müsabakalarına katılıyorsanız, bu hususa dikkat ediniz.

Primobolan Depot (Metenolon) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Metenolon’a ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

 • gebelik varlığı;

 • önceden geçirilmiş veya şu an mevcut karaciğer tümörleri;

 • prostatta kötü huylu tümör varlığı.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Primobolan Depot kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

 • karaciğer hastalığı;

 • memede tümör varlığı;

 • genital organlarda tümör varlığı.

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Primobolan Depot’u güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Primobolan Depot (Metenolon) Kullanabilir miyim?

Primobolan Depot hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer hamileyseniz bu ilacı kullanmayınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz. Bu ilacın kullanımı sırasında etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız.

Metenolon'un anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Primobolan Depot (Metenolon) Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Primobolan Depot (Metenolon) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuz tarafından belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Daha yüksek dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Doktorunuz bu ilaçtan en etkin şekilde faydalandığınızdan emin olmak için belirli aralıklarla dozaj değişikliklerine gidebilir.

Primobolan Depot kas içine enjeksiyon yoluyla uygulanır. Doktorunuz, eczacınız veya hemşireniz bu enjeksiyonu size uygulayacaktır. İlacın enjeksiyon yoluyla uygulanması büyük dikkat ve deneyim gerektiren bir uygulama şeklidir. Yapılacak ufak bir hata çok ciddi sonuçlara yol açabilir; bu nedenle bu ilacı kullanırken mutlaka bir sağlık profesyonelinden yardım alınız.

Doktorunuz; Primobolan Depot’un zararlı etkilere yol açmadığından emin olabilmek için düzenli olarak karaciğer fonksiyon testleri yaptırmanızı isteyebilir. Doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Primobolan Depot’un sağlıklı kişilerde kas gelişmesini ya da fiziksel gücü artırmak için kullanımı uygun değildir.

Metenolon dünya dopingle mücadele kuralları gereği kullanımı yasaklı olan maddeler listesinde yer alan yasaklı bir maddedir. Eğer spor müsabakalarına katılıyorsanız, bu hususa dikkat ediniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unutursanız doktorunuzu arayınız. Doktorunuz ilacınızın ne zaman uygulanacağına karar verecektir.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Primobolan Depot (Metenolon) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Metenolon kullanırken yiyecek, içecek veya aktiviteler konusundaki yasaklara doktorunuzun direktifleri doğrultusunda uyunuz.

Primobolan Depot’un (Metenolon) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki ciddi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuzu arayınız:

 • mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, iştah kaybı, sarılık (ciltte veya gözlerde sararma).

Primobolan Depot kullanan kadınlarda erkeksi özellikler gelişebilir, eğer Primobolan Depot tedavisine devam edilirse bu durumun geriye dönüşü olmayabilir. Eğer aşırı Metenolon belirtileri olan aşağıdaki durumlardan herhangi birini farkederseniz ilacın kullanımı durdurunuz ve hemen doktorunuzu arayınız:

 • akne (sivilce);

 • yüzde ve vücutta aşırı kıllanma;

 • ses değişiklikleri (sesin çabuk yorulması, ses kısıklığı).

Daha hafif yan etkiler (erkeklerde veya kadınlarda):

 • öksürük;

 • solunum zorluğu.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Primobolan Depot (Metenolon) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Primobolan Depot kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

Bu liste Primobolan Depot ile etkileşebilecek tüm ilaçların bir listesi değildir ve Primobolan Depot ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Primobolan Depot’u (Metenolon) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında; nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Ürünün Fiyatı ve Ödeme Bilgileri

Primobolan Depot Ampul fiyat ve ödeme bilgileri için tıklayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Primobolan Depot Ampul ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Primobolan Depot Ampul ve diğer bütün ürünleri çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklanmalıdır; Primobolan Depot Ampul’u asla başkalarıyla paylaşılmamalı ve Primobolan Depot Ampul’u sadece kişiye uygun görülen şekilde kullanılmalıdır.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ürün veya ürün kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ürün veya ürün kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya kişisel koşullar için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

ECZACINIZA DANIŞIN! Primobolan Depot Ampul ile ilgili sorularınız ve daha fazla bilgi konusunda eczacılarımıza danışmak için tıklayınız.

Bu Bölüm Sadece Sağlık Profesyonelleri İçindir. Giriş yapınız yada Üye olunuz.